Rudar - Olimpik 0:1
Lider sarajevski Olimpik je gostovao u Orašju gdje je odigrao 1:1 sa domaćom istoimenom ekipom, gabelski GOŠK je u derbiju kola u Kaknju savladao domaći Rudar (4:3).
Gosti su nakon prvog poluvremena imali prednost od 3:0, u drugom dijelu utakmice Gačan je smanjio na 3:1, da bi Sabahudin Jusufbašić u 77. minuti pove’ao na, 4:1, u posljednje dvije minute Kobilica i Hrelja su ublažili poraz, 4:3.
Goražde i Travnik su istim rezultatom zabilježili domaće pobjede od 3:1, protiv Jedinstva, odnosno, Budućnosti, dok je Radnik iz Hadžića na svom travnjaku savladao ekipu Bratstva (3:0).
Zvijezda i TOŠK su ostvarili gostuju’e pobjede, Zvijezda je nekako preboljela domaći poraz od Igmana i golovima Širića i Fačića osvojila vrijedne bodove u Čapljini (2:1), dok je TOŠK slavio u Živinicama (3:0), jedini remi je zabilježen u Konjicu, gdje su Igman i Metalege BSI odigrali (1:1) .
U ovom kolu je postignuto je 28 golova, sudije su pokazale 54 žuta i 1 crveni karton. Ukupno je bilo 1.170 gledalaca, najviše u Goraždu i Konjicu po 300 .
Rezultati,
Orašje : HNK Orašje - FK Olimpik 1:1 (Vidović 52' iz 11m. / Stojanović 20' ).
Čapljina : HNK Čapljina - NK Zvijezda 1:2 (Zubac 38' iz 11m. / Širić 18' Fačić 80' ).
Goražde : FK Goražde - NK Jedinstvo 3:1 (Žerić 55' iz11m. 59' 76' / Nuhanović 76' ) .
Travnik : NK Travnik - FK Budućnost 3:1 (Ćatić 13' Tabaković 52' Šero 61' / Pirić 21') .
Hadžići : FK Radnik - NK Bratstvo 3:0 (Konjhodžić 22' Šehić 67' Jusupović 81') .
Živinice: NK Slaven - NK TOŠK 0:3 (Santos Rodrigo 35' Šabić 74' Poturalić 79' ) .
Konjic : FK Igman - NK Metalleghe BSI 1:1 ( Šubo 88' / Tankuljić 18' ).
Kakanj : FK Rudar - NK GOŠK 3:4 ( Gačan 62' Kobilica 89' Hrelja 90+2' / Mešić 2' Pavičević 13' Jusufbašić 45+1' 77' ) .
Tabela nakon 14. kola:
Lista strijelaca:
9 golova, Anes Mašić (GOŠK), Denis Žerić (Goražde),
8 - Antonio Vidović (Orašje),
7 - Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Denis Žerić (Goražde),
6 - Ognjen Stjepanović (Olimpik), Kosta Bajić (Bratstvo), Husein Poturalić (TOŠK), Berin Čatić (Travnik), Kenan Šarić (Zvijezda),
5 - Nihad Šero (Travnik), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Vedin Kulović (GOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo),
4 - Lukas Ojeda (Igman), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed Hasinović (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost), Mirnes Salihović (Slaven),
3 - Igor Savić (GOŠK), Ahmed Hasanović (Goražde)...
1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |