Sloboda prokockala pobjedu

Sloboda je u pretposljednjem jesenjem kolu, uprkos ubjedljivom vođstvu od 0:2 u prvom poluvremenu susreta u Batkoviću, propustila da upiše  sve bodove, jer su domaći BSK Ledinci uspjeli da preokrenu rezultat i obezbijede podjelu bodova.

Prokockali dva boda: FK Sloboda, Donji Zagoni

Favorizovani gosti su u utakmicu ušli oštro, motivisani željom da kompletan plijen ponesu od ekipe sa začelja. Već u 4. minutu preciznim udarcem Vukovića sa bijele tačke dolaze do vođstva od 0:1, a najstrožu kaznu Tekić je dosudio nakon što je Rosuljaš srušen u kaznenom prostoru. Ni na drugi pogodak se nije dugo čekalo. Kalajdžić je u 19. minutu idealnom dijagonalom uposlio Rakitu, koji se sa strane oslobađa dva domaća igrača i sa ruba šesnaest metara pogađa za ubjedljivih 0:2.  Već u narednom napadu domaćih, Radić puca glavom, ali Kapetina sprječava promjenu rezultata. Ali, Radić sedam minuta kasnije ipak uspijeva da savlada golmana Slobode, kada je primio odličan centaršut od Trivunića. Bilo jedo kraja nekoliko polušansi, ali na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju.

Iako se očekivala borbenija igra obje ekipe, u drugom poluvremenu se uglavnom igralo na sredini terena, sa dosta duela i bez nekih posebnih šansi. Domaća ekipa je pokušavala dubinskim loptama u šesnaesterac, koje je, uglavnom, ka golu Slobode upućivao nekadašnji reprezentativac Srbije u futsalu Rajić. U samom finišu susreta, nakon duplog pasa razmijenjenog sa Radićem, Rajić izlazi jedan na jedan sa Slobodinim čuvarom mreže koji uspijeva zaustaviti njegov šut, ali lopta se odbija do Omerbegića kome nije bilo teško da je smjesti u mrežu gostiju, za izjednačenje i podjelu bodova.

Ekipa iz Donjih Zagona je i sa jednim bodom uspjela da se popne za mjesto više na tabeli.

„Iako smo u Batković došli kao favoriti, što smo u prvom poluvremenu i opravdali, domaća ekipa je uspjela da preokrene rezultat. U drugom dijelu nismo igrali na svom nivou. Da pokažemo igru po kojoj smo prepoznatljivi donekle su nas ometali loši uslovi na terenu, ali i lopte koje, iz ko zna kog razloga, nisu bile adekvatno naduvane. Na sreću, i bod nam je bio dovoljan da se pomjerimo na tabeli i nadam se da ćemo u posljednjem jesenjem susretu, koji igramo pred svojim navijačima, uspjeti da se iskupimo za ova dva prokockana boda i polusezonu završimo u vrhu tabele“, kazao je Petar Mihajlović, defanzivac Slobode.

FK BSK Ledinci (Batković) – FK Sloboda (Donji Zagoni) 2:2 (1:2)

Stadion Lipik

Gledalaca: 20

Sudija: Željko Tekić (Zvornik)
Strijelci: 0:1 Vuković u 4 (KU), 0:2 Rakita u 19, 1:2 Radić u 28, 2:2 Omerbegić u 88.

Žuti kartoni:Nikolić, Tomić (BSK Ledinci), Obrenović, Kapetina, Kalajdžić, Lekić, Todorović (Sloboda)

FK BSK Ledinci (Batković): Nedić, Arsenović, Omerbegić, Nikolić, Čembić, Trivunić (od 31. Tešanović (od 71. Kuzman)),  Rajić, Radić, Marić, Tomić, Komadina

Trener: Slaviša Margetić

FK Sloboda (Donji Zagoni): Kapetina, Lekić, Rosuljaš, Vuković, Todrović, Marić, Obrenović, Vićanović (od 80. P.Mihajlović), Rakita, Antunović (od 59. Jović), Kalajdžić

Trener: Zoran Stankić

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo