Gudurin ''rafal'' i rekord za preokret Memfisa

Košarkaši Memfisa savladali su Šarlot Hornetse u gostima sa 119-117 a veoma zapaženu ulogu imao je i srpski reprezentativac Marko Gudurić.

Gudurić je vrlo loše ušao u meč. Šutirao je 0/3 na početku a prve poene dao je u završnici prvog poluvremena, kada je pogodio trojku. U drugom poluvremenu Memfis nije izgledao dobro. Gubili su i deset razlike (89-79) a onda na scenu stupa momak i Priboja. U poslednje tri minute treće četvrtine postiže 11 poena, uključujući dvije trojke, dvojku pod faulom i još jednu dvojku. U poslednjoj četvrtini dao je svoju ukupno četvrtu trojku te je meč završio sa 17 poena. To je njegov rekord NBA karijere. Treba istaći da poslednjih šest minuta nije ni igrao.

Kada je umjesto njega ušao Krauder, došlo je do raspada u igri Memfisa. Iako su imali +9 kada je Gudurć izašao, na kraju su spašavali živu glavu. Prvo je Morent pogodio na 0,7 do kraja za vodstvo Memfisa da bi Rozer promašio trojku za pobjedu ekipe u vlasništvu Majkla Džordana.