Veterani rešili komšijski okršaj

Marić, golman stakorine

Komšijski derbi je u potpunosti opravdao očekivanja, a domaći sastav Sutjeske se pobedom nad čvrstim sastavom Stakorine na najbolji način oprostio od vernih navijača, što se tiče jesenje sezone.

U lepoj , otvorenoj i do kraja neizvesnoj fudbalskoj predstavi Fočaci su  na kraju bili spretniji i sretniji i upisali bodove za miran zimski san. Goste iz Čajniča su bili hendikepirani prvo povredom golmana Marića u 15, a potom i isključenjem igrača  Rackovića u 70. i trenera Furtule u 75. minutu i na kraju nisu mogli bolje od časnog poraza. Inače tokom celog susreta vodila se izjednačena borba , Čajničani su u pojedinim momentima bili bolji, imali zrelije prilike,  ali nisu uspeli i da ih realizuju za  razliku od domaćih igrača koji su se ipak radovali u 80.minutu  ponajviše zahvaljujući iskusnom dvojcu Krajišniku i Raševiću koji su i  ovom susretu potvrdili da nisu za „fudbalsku penziju“.

Kada je već „mirisalo“ da bi se ovaj meč mogao završiti brz pobednika Krajišnik je prošao po levoj strani uputio idealan centaršut u kazneni prostor gostiju , Todorović je nakratko prenio loptu glavom do najboljeg aktera ovog susreta Raševića, a on je manirom rasnog strelca smestio loptu u donji levi ugao gola Stakorine za veliku radost Fočaka i konačnih 1:0.

SUTJESKA (F)- STAKORINA 1:0 (0:0)

Gradski stadion.Gledalaca:200.Sudija:Marko Domazet (I.Sarajevo) . Strelac: Rašević u 80. minutu (Sutjeska). Žuti kartoni: Filipović, Borović, Elez, trener Rašević (Sutjeska), Gigović, T. Tadić, Katana (Stakorina) Crveni kartoni: Viktor Racković u 70.minutu i trener Miroslav Furtula u 75.minutu  oba Stakorina

SUTJESKA: Šehovac , Vasiljević, Filipović , Ivanović , Rašević , Borović, Todorović , Elez , Sekulić  (od 90. Pavlović),  Krajišnik, Žugić .

STAKORINA : Marić (od 15.Perišić),  Ristanović  , Racković , Damjanović , Dačević , Todorović  (od 77. Đurović),  Gigović , T. Tadić , Nešković , Pjević  (pod 64. A. Tadić), Katana .

Igrač utakmice: Dejan Rašević (Sutjeska)

Famos 2 : 1 Drina HE
Jedinstvo 1 : 0 Ilićka 01
Mladost (R) 0 : 5 Mladost (G)
Sutjeska 1 : 0 Stakorina
Drina 1 : 0 Velež