Bajern silan protiv Zvezde

Fudbaleri Bajerna savladali su Crvenu zvezu sa 6-0, u petom kolu Lige Šampiona.

Bajern je sjajno otvorio susret. Prvu veliku šansu imali su preko Levandovskog ali je Poljak propustio zicer. Pokušavali su kasnije ponovo Levandovski, Kutinjo i Koman ali je Borjan branio. Ipak, golom Gorecke gosti su poveli u 14. minuti. Samo dva minuta nakon gola Gorecka je šutirao sjajno ali je Borjan odbranio. Bajern je imao totalnu dominaciju do kraja prvog poluvremena ali rezultat se nije mijenjao.

Zvezda je hrabrije ušla u drugo poluvrijeme. Međutim, jedan trenutak nepažnje doveo je do drugog gola Bajerna. Degenek je igrao rukom u šesnaestercu a Levandovski je iz penala pogodio za 2-0. U 60. minuti bilo je 3-0 a strijelac je bio Levandovski. U 64. minuti, Levandovski je kopletirao het trik. U 67. minuti Poljak je dao i četvrti svoj gol. U završnici susreta pogodio je i Toliso za konačnih 6-0.

Zvezda u poslednjem kolu putuje u Pirej i ako ostane neporažena, nastavlja takmičenje u Ligi Evrope na proljeće.

Javor Matis 1 : 3 Vojvodina
Čukarički 0 : 1 Inđija
Spartak ŽK 3 : 2 Partizan
Mladost 2 : 1 Mačva
Voždovac 1 : 0 Napredak
Radnički (N) 4 : 3 Rad
Crvena zvezda 4 : 1 Radnik
Proleter 1 : 3 TSC