Ribnjak Toplik siguran za prvo mjesto na tabeli

Proteklog vikenda u SC Olimp odigrano je 11. i 12. kolo paljanske Lige rekreativaca. Rekreativci sa područja sarajevsko-romanijske regije i u ovom dvokolu bili su raspoloženi i priredili su zanimljive mečeve sa dosta uzbuđenja i golova. Na tabeli se polako stvari kristališu, a favoriti polako zauzimaju zaslužena mjesta. Sve, naravno, prolazi u duhu fer-pleja i lijepog druženja što je i krajnji cilj organizatora – Udruženja fudbalera rekreativaca Pale.

U nedjelju je odigrano 12. kolo Lige. U prvom meču Ribnjak Toplik demolira Badžane rezultatom 9:3, a to ih pozicionira na prvo mjesto na tabeli i, iako je rano još o tome govoriti, kadiduje ih za jesenjeg prvaka Lige rekreativaca. U drugom meču ekipa Auto MV slavi protiv Slatke Kuće sa 3:1. Iako su gubili na poluvremenu, domaćini u ovom meču se u nastavku konsoliduju i zasluženo dolaze do nova 3 boda, što ih ostavlja u igri za prvo mjesto. Stamena ekipa Majneks, Apoteke RP konačno pokazuje kvalitet sa papira i rezultatom 4:1 slavi protiv Olim Akva Freša. Druga ekipa iz “donjeg dijela grada” Bobo Graf u uzbudljivom meču punom sportskog nadmetanja tijesno pobjeđjuje Dalibrana sa 2:1. Ski Sarjevo i BP Petrić remiziraju, a mreže u ovom susretu ostaju netaknute što je rijetkost kada je su u pitanju utakmice Lige rekreativaca. “Podgrapčani” su se do poluvremena mučili sa posljednjeplasiranom Sjetlinom. Ipak u drugom poluvremenu vežu konce i opravdavaju ulogu favorita, pa slave sa 7:4. U posljednjem meču 12. kola gledaoci su vidjeli 10 pogodaka. Iako favorit, Kafe Pavle gubi od ekipe Andžića rezultatom 6:4. Kafedžije su čak vodili na poluvremenu sa 4:2, ali Andžićevci potvrđuju dobru formu, preokreću rezultat i slave za nova tri boda.

Da sve protekne u najboljem redu potrudio se se arbitrar Aeksandar Skoko koji je pokazao samo jedan žuti karton, što dokazuje fer i korektnu borbu svih ekipa.

Rezultati:

Ribnjak Toplik – Badžani 9:3/4:3
Strijelci: 3x Andrić Goran, 2x Maunaga Radivoje, 2x Gunjak Aleksandar, Grabovac Miloš, Bogdanović Aleksandar / Ribnjak Toplik

Majneks, Apoteke RP – Olimp Akva Freš 4:1/1:0
Srtijelci: Šehovac Duško, Tomović Stefan, Blagojević Nikola, Čvoro Milan / Auto MV

Sjetlina – PPS 4:7/1:1
Strijelci: Dragutinovć Dejan (auto gol), Rističević Dragan, Čavarkapa Predrag / Sjetlina
3x Simović Damjan, Kovačević Vladan, Remović Vladimir, Dragutinović Dejan, Cvjetanović Bojan / PPS
Igrač utakmice: Simović Damjan / PPS