Rustemović sa penala u sudijskoj nadoknadi donio bod Zrinjskom

Fudbaleri Zrinjskog i Mladosti podijelili su bodove u 18. kolu Premijer lige odigravši Pod Bijelim brijegom 1:1.

Po izuzetno lošem terenu u Mostaru, nije se imalo mnogo toga vidjeti u prvom poluvremenu. Mladost je došla da se hrabro suprotstavi ekipi Mladena Žižovića, i to je u potpuosti i pokazala na terenu.

U drugo poluvrijeme Mladost ulazi dosta angažovanije, i što nisu postigli gol ranije krivac je isključivo golman Zrinjskog, Antonio Soldo, koji je odlično čuvao svoj gol u izostanku Ivana Brkića.

Ipak, i on je kapitulirao u 66. minutu kada poslije kornera Fanima, Anes Vazda pogađa i dovodi Mladost do potpuno zaslužene prednosti.

Nakon toga, Zrinjski je pokušao nešto, međutim sve je to bilo jalovo i bezopasno po gol Emila Velića, sve do 90. minute kada sudija Petar Bojo poslije jednog minimalnog duela Fanima i Kunića dosuđuje penal za domaće, uz velike proteste gostiju, a siguran izvođač bio je Edin Rustemović za konačnih 1:1. Bio je to ujedno i jedan jedini šut u okvir gola domaćih na ovom susretu.