Mesiček ''krvnik'' Igokee

Košarkaši Igokee ponovo su izgubili neizvjesnu završnicu. Bolja od Igokee bila je Mega sa 72-69 u Laktašima.

Igokea je veoma sporo ušla u utakmicu. Mega je povela na startu sa 7-1 a Igokei je trebalo skoro pet minuta za prve poene iz igre. ipak, do kraja prvog perioda Igokea je uhvatila priključak. Uspjeli su i izjednačiti na 18-18 ali je trojkom Atića, Mega dobila prvi period sa 21-18.

U drugom periodu Igokea je zaigrala mnogo agresivnije i angažovanije u odbrani. Simeunović je dao dobru defanzivnu energiju, odlično ga pratili i ostali a Kariniauskas je uveo Igokeu u dobar napadački ritam. Imali su domaći i sedam poena prednosti ali na odmor su otišli sa vodstvom 33-30.

Igokea je dobro otvorila drugo poluvrijeme. Dobru energiju dao je Lešić na oba kraja terena te je Igokea došla do +8. Međutim, greškama Grina i serijom trojki, Mega prilazi na -2. Trojkom Cerovine, Mega je povela 44-43. Ipak, Igokea se nije predala. Do kraja trećeg perioda vratili su vodstvo i sa dva poena prednosti ušli su u poslednji period.

Igokea je igrala dobro na startu četvrtog perioda. Zahvaljujući raspoloženom Vonu održavali su rezultatsku prednost. Ipak, sa dvije vezane trojke Ašćerića gosti dolaze do vodstva. Međutim, Igokea se nije predala i meč je ušao u neizvjesnu završnicu. Von je pogodio trojku za 69-69 na 20 sekundi do kraja. Mega je imala napad, Evans zamalo ukrao loptu Atiću ali lopta dolazi do Mesičeka koji pogađa za vodstvo. Iao je Von šut za produžetak ali je promašio.

Stanić i Tanasković predvodili su Megu sa po 12 poena dok je Von predvodio Igokeu sa 21 poenom.

Igokea je na skoru 1-8 sada a Mega na 2-7.