Vehabović odnio bodove iz Semberije

Velež je u 18. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Radnik u Bijeljini sa 1:0.

Radnik je bio bolji rival u uvodnim minutama utakmice, pa je tako u 24. minuti susreta imao najbolju šansu na susretu, no Radović je iz slobodnjaka pogodio prečku da bi tri minute kasnije Vehabović šutirao pored gola. Rođeni su u 41. minuti došli do vodstva. Ćosić je sjajno probio po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje je Vehabović majstorskim udarcem donio prednost Veležu.

Na sljedeću priliku se čekalo do 69. minute kada Behram šutira pored gola iz slobodnjaka, a devet minuta kasnije domaći su imali stopostotnu šansu, no Bradonjić je nakon centaršuta Đurića glavom promašio loptu. Rođeni su u 82. minuti susreta ostali sa igračem manje zbog drugog žutog odnosno crvenog kartona Osmića, a do kraja utakmice oba tima su igrala sa deset igrača jer se Nikola Popara povrijedio, a Slobodan Starčević je ranije izvršio sve izmjene.

Mogao je to Radnik kazniti u 85. minuti susreta kada je Velibor Đurić sjajno šutirao, no njegov udarac je otišao preko gola, pa je ostalo 0:1.

Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Musić Admir (Hrasnica). Žuti kartoni: Maksimović, Radović (Radnik), Fajić, Bobić, Osmić (Velež). Crveni karton: Osmić (Velež). Strijelac: 0:1 - Vehabović (41).

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Vasić, Bradonjić, Popara, Peco (74. Sušić), Karić, Đurić, Šubert, Hasanović (63. Maksimović). Trener: Slobodan Starčević.

Velež: Bobić, Manev, Zvonić, Ćosić, Behram, Fajić (90. Berisha), Brandao (86. Alagić), Osmić, Hasanović (76. Cvijanović), Vehabović, Ćivić. Trener: Feđa Dudić.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik