Sigurno Nevesinje

Ekipa Nevesinja je sinoć, kući rezultatom 7:3 bila bolja od, do ovog meča neporažene ekipe u prvenstvu, Kmf Brcko Zdravlje Brcko, u okviru derbija 5. kola Prve lige RS.

Nakon dva vezana poraza, u Kup-u BiH i prvenstvu RS, znali asu domaći  da u ovom susretu moraju osvojiti sva tri boda i tako se što brže vratiti u borbu za prvu poziciju.

Za protivnika niu imali nimalo laku ekipu. Dovoljno je bilo znati da se radi o bivšem premijerligašu i ekipi koja u dosadašnjem dijelu prvenstva ne zna za poraz, te zauzima drugu poziciju na tabeli.

U derbi su Nevesinjci ušli u šampionskom duhu, pošto je delegacija FSRS igračima prije početka susreta uručila pehar i medalje za osvojeno prvenstvo RS u sezoni 2018/19.

Kao ni nekoliko utakmica ranije, nisu domaći mogli računati na povrijeđenog Vučetića.

Gosti iz Brčkog su iznenađujuće poveli u 3. minutu golom Milakovića, ali domaći momci se već idući napad vraćaju, te na 1:1 poravnava Miljan Gutić.

Do odlaska na odmor uslijedio je potpuni preokret. U 5. minutu je mrežu gostiju zatresao Ante Millicevic, a konačnih 3:1 u prvom poluvremenu postavio je iskusni Dalibor Pudar.

Na otvaranju drugog dijela na 4:1 povisuje Ante Millicevic, a prednost od ubjedljivih 5:1 donosi Kljakić Goran.

U 29. i 31. minuti Brčko Zdravlje sa dva brza gola Demonjića smanjuje na 5:3, ali do kraja susreta  Nevesinjci postižu još dva pogotka za konačnih i ubjedljivih 7:3. Strijelci su još po jednom bili Miljan Gutić i Dalibor Pudar.