Napad iznevjerio Slaviju, Hans nije Borac

Rukometaši Borca savladali su teškom mukom Slaviju u Istočnom Sarajevu 27:26 u posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige BiH.

Mogla je utakmica da ode i u potpuno drugom pravcu, ali je Slaviju, koja je i danas bila bez Pekića i Tuševljaka, u ovom meču potpuno iznevjerio napad, dok je Bojan Ljubišić još jednom dokazao svoju klasu i najzaslužniji je za trijumf Banjalučana. A da je Slavija svela tehničke greške u napadu za pola, pa čak i za trećinu, vjerovatno bi se druga pjesma pjevala u  Istočnom Sarajevu.

Ne pretjerano dopadljiv, ali izuzetno borben rukomet viđen je u prvom poluvremenu utakmice. Slavija je odlično igrala odbranu, a na golu je briljirao Miloš Močević koji je zaustavio prva četiri šuta gostiju, od čega i jedan sedmerac. Dobio je, inače, Borac tri sedmerca u prvom dijelu, ali je redom Močević zaustavljao Rađenovića, Vučićevića i Đurđevića. Borac prvi gol postiže u 4.minutu kafa Linhares istrčava kontru i pogađa za 1:1. Nakon toga, ubrzava se igra što godi Borcu i oni prvi put odlaze na +2, 3:5. Ipak, od osme minute Borac nema rješenja kako da pronađe put do mreže Močevića pa deset minuta ostaju bez pogotka što Slavija koristi i serijom 4:0 sa po dva gola Hrbata i Benića odlazi na +2, 7:5. A da je bilo više sreće i koncentracije, mogla je Slavija imati i veću prednost, no ogroman broj tehničkih pogrešaka im to nije dozvolio, kao ni pet pogođenih stativa ili prečki.

I Borac je imao dosta problema u napadu, nije to bila njihova igra, ali su u finišu iskoristili poklon sudija Kulovića i Škaljića koji isključuju istovremeno dva rukometaša domaćih i preko Nemanje Vučićevića sa crte dolaze do lakih golova, te na odmor odlaze sa +1, 10:11.

Na startu drugog poluvremena razbranio se Bojan Ljubišić, te uz sjajnog Milana Dakića u napadu Borac pravi seriju 3:0 i ostavlja Sokolove osam minuta bez gola. Ivan Benić prekida tu seriju, a onda se Slavija naglo digla i stigla do izjednačenja. Jedini koji su igrali nešto u Borcu bili su Ljubišić i Dakić, pa je Mirko Mikić već u 44. minutu na 18:18 morao da zove timeout. Urodio je on plodom, pa Borac za nepune četiri minute ponovo dolazi do +3, 18:21, što sada Gorana Tomića primorava na minutu odmora. Dao je i on Slaviji razlog za zadovoljstvo, vratili su se, ali Borac ubrzo ponovo vraća makdimalnih +4, 21:25.

Vratila se Slavija i iz toga, došla na - 2, a onda imala dva napada za potpuni priključak, ali prvo Mimić griješi u kontri, a potom Ljubišić petnaestom odbtano hvata Hrbata, a onda i šesnaestom Božića. Mitza Mimić na sedam sekundi do kraja pogađa za 26:27 i to bi bilo to u ovom meču.Borac je stigao do teško izvojevane pobjede za koju najviše moraju zahvaliti Bojanu Ljubišiću i čudesnim odbranama u ključnim trenucima meča.

SLAVIJA - BORAC 26:27 (10:11)
SRC ''Slavija''
Gledalaca: 100
Sudije: Edin Kulović i Vedad Škaljić
Sedmerci: Slavija 3 (2), Borac 4 (1)
Isključenja: Slavija 8 minuta, Borac 2 minute

Slavija: Močević 11 odbrana, Trapara 1 odbrana, Benić 7, Domazet, Karamehmedović 3, Hrbat 3, Božić 2, Čizmović, Tošić 2, Bojović, Mimić 2, Bračković 7, Beribaka, Delalić  Trener: Goran Tomić

Borac: Ljubišić 16 odbrana, Jeremić, De Souza 2, Đurđević 1, Todorović, Daničić 3, Miljković 3, Nježić, Lukić, Kneević, Subotić, Vučićević 5, Rađenović 5, Čelić, Dragičević, Dakić 7  Trener: Mirko Mikić

Sloboda : Iskra
Lokomotiva : Vogošća PH
Borac m:tel : Konjuh
Bosna Vispak : Sloga (D)
Leotar : Maglaj
Slavija : Gračanica
Sloga (GV-U) : Goražde
Izviđač CO : Drina