Srpkinje srušile Nemačku

japanhandball2019.com

Rukometašice Srbije pogotkom Kristine Lišćević u poslednjim sekundama utakmice srušile su selekciju Nemačke rezultatom 29:28. Srpkinje su odigrale veoma hrabro i na kraju potpuno zasluženo došle do trijumfa nad favorizovanim protivnikom.

Naše devojke su prikazale dva lica protiv Nemačke, ali izvojevale i drugi trijumf u drugoj fazi takmičenja, posle čega je ostala nada da mogu i do polufinala.

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića mnogo bolje su otvorile utakmicu i vodile od samog početka. Golgeterski se istakla Dragana Cvijić koja je održavala višak, a prva figura susreta bila je Kristina Liščević.

Naša igračica je dominirala u organizaciji, delila lopte i asistirala saigračicama koje su pogađale, neutralisavši tako brzi centar koji je forsirala protivnička ekipa.

U jednom trenutku je naša selekcija imala pet golova viška (12:7), posle čega je usledila prva kriza u igri Srbije.

Finiš prvog poluvremena bio je u znaku grešaka naših devojaka, Nemice su istopile prednost, pa se na odmor otišlo rezultatom 19:17 za Srbiju.

SRBIJA - NEMAČKA 29:28 (19:17)

Arena: Akva dom, Kumamoto. Sudije: Nastase, Stanču (Rumunija)

SRBIJA:  Cvijić 7, Janjušević, Jovović, Kojić, Lavko 5, Liščević 2, Nikolić 3, Obradović 1, Pop-Lazić 4, Radojević 1, Radosavljević 1, Risović, Stevin, Stoiljković 3, Tomašević, Trifunović 2.

NEMAČKA: Benke 5, Behrend, Berger 5, Bolk 2, Ekerle, Grijsels, Grosman, Lauenrot 4, Minevskaja 6, Naidzinavičus 3, Roh, Šmelcer, Šulce, Štole 2, Vajgel 1, Žoke

Izvor:rts.rs