Tango ubjedljivo poražen u Sarajevu

FOto/ Sport1

Futsaleri Centra savladali su večeras u komšijskom derbiju KMF Tango sa 7:2 u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Centar je zasluženo stigao do pobjede, mada ima i Tango da žali što nije još koji put pogodio metu, ali im to nije dozvolila jako dobra odbrana na čelu sa novim-starim reprezenativnim golmanom, Fadilom Seferovićem, koji je dosta dobro branio, osim kod drugog gola Tanga gdje je mogao i morao bolje intervenisati.

Emir Omerhodžić je doveo Centar u vodstvo u 5. minutu. Bila je to prelijepa akcija domaćih. Đuderija je dodao do Amela Handžića, a ovaj pronašao novog reprezentativca BiH za 1:0. Malo prije toga gosti su tražili penal, Emir Sipović je uklizao u svom kaznenom prostoru, oborio Eleza, ali su sudije samo odmahnule rukama. Tri minute kasnije već je bilo 2:0 za domaće. Handžić je oduzeo loptu, kontru je povukao Nedžad Hodžić, dodao do Mrša, a ovaj asistirao onome ko je i započeo akciju, Amelu Handžiću, za 2:0.

Pred sami odlazak na odmor Centar je stigao i do trećeg gola. Ovaj put mrežu gostiju iz Istočnog Sarajeva zatresao je Emir Sipović i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Emir Omerhodžić postiže svoj drugi, a za Centar četvrti gol. Prodali su domaći lijep prekid gostima, a Omerhodžić pronalazi put do mreže za 4:0.

Tango uspjeva da postigne prvi gol tri minute kasnije. Slobodan Elez je istrčao kontru i pogodio za 4:1, ali nedugo nakon toga već je 5:1. Nedžad Hodžić je pogodio stativu, lopta se odbila do Emira Sipovića, a ovaj ponovo vraća loptu do Hodžića koji pogađa za 5:1.

Igrala se 30. minuta kada je Tango uspio stići i do drugog gola. Kapiten Slobodan Elez je šutirao sa nekih 12-13 metara i pogodio za 5:2, ali je i poslije tog gola Centar jako brzo stigao do novog. Emir Đuderija je prebacio loptu preko kompletne odbrane gostiju i izbacio Edina Mujezinovića samog u kontru, a ovaj pogađa za 6:2. Pokušao je Tango sa viškom da ublaži poraz, bili blizu toga nakon što se Dino Ćesović nije snašao pred golom Seferovića, a onda se nije stigao ni vratiti na gol, pa je Ibrahim Hršumović preko čitavog terena pogodio za konačnih 7:2.

Centar se ovom pobjedom vraća na drugo mjesto Premijer lige, sa samo bodom zaostatka za FC Mostar SG i bodom više od FC Salines, dok Tango drži fenjer premijerligaškog karavana sa četiri osvojena boda.

FC CENTAR - KMF TANGO 7:2 (3:0)
Mala dvorana KSC Skenderija, Sarajevo
Gledalaca: 250
Sudije: Danijel Mijatović (Bijeljina) i Elvir Čilić (Jablanica)
Strijelci: 1:0 Omerhodžić 5, 2:0 Handžić 7, 3:0 Sipović 19, 4:0 Omerhodžić 22, 4:1 Elez 25, 5:1 N. Hodžić 27, 5:2 Elez 30, 6:2 Mujezinović 34, 7:2 Hršumović 39

Centar: Seferović, Sipović, Handžić, Đuderija, Omerhodžić, Smajić, Mršo, Žralović, J. Hodžić, Jusić, Hršumović, Mujezinović, Džemić, N. Hodžić

Tango: Omerbegović, Minić, Elez, Kožul, Debelnogić, Ćesović, Karić, Popović, J. Bilić, Purković, Musić, Lalović, Milošević

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada