Grude zabilježile dvije velike pobjede

Grude

Višestruke prvakinje Bosne i Hercegovine rukometašice Gruda su u Zaječaru u okviru trećeg turnira 2. grupe WRHL - Ženske Regionalne lige nastavile sa sjajnim igrama. Prvog dana turnira Gruđanke su savladale domaću ekipu Zaječar 1949 rezultatom, 39:25, od samog početka igračice  trenera Zlate Zubac su imale rezultatsku prednost. Priliku su dobile i tri kadetkinje, Mia Lugonjić, Paula Miloš i Marija Brakić, a Brakić i Miloš su postigle prve golove na međunarodnim utakmicama seniorske ekipe.

Drugu utakmicu Grude su odigrale protiv vodeće ekipe prvenstva Sjeverne Makedonije, ekipom ŽRK Kumanovo . Veći dio prvog poluvremena prednost su imale igračice Kumanova, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom, 12:15.

U drugom dijelu utakmice prvak BiH je u nekoliko navrata uspio doći na gol zaostatka, a u par navrata rezultat je bio izjednačen, a prvu prednost Grude su imale u 55. minuti. Potom slijedi burna i neizvjesna završnica, a 3 minuta prija kraja sa igračicom manje bilo je, 26:26.

Fenomenalna je bila golman Darjana Vukliš koja je tokom cijelog susreta bila više nego sjajna i nekoliko sekundi do kraja obranila zicer i donijela veliku pobjedu od 28:27.

Ovom četvrtom pobjedom u ovoj grupi ŽRK Grude je jedina maksimalna ekipa i sama na vrhu tabele WRHL, gdje će dočekati posljednji turnir ovog takmičenja koji će se održati od 14. do 16. februara uz učešće ekipa ŽRK Grude, ORK Rudar Pljevlje i ŽRK Kumanovo .

Katarina 25 : 42 Krivaja
Hadžići 34 : 25 Dubica
Goražde 20 : 37 Grude
Zrinjski 25 : 34 Mira
Jedinstvo (T) 30 : 39 Jedinstvo (B)
Borac 25 : 31 Izviđač