XS
SM
MD
LG
Euroleague
27.03.2020
19:00
Euroleague
27.03.2020
19:30
Euroleague
27.03.2020
20:00
Euroleague
27.03.2020
21:45
Euroleague
27.03.2020
22:00
Euroleague
02.04.2020
19:00
Euroleague
02.04.2020
19:45
Euroleague
02.04.2020
20:00
Euroleague
02.04.2020
21:00

 Banovićanke i dalje neprikosnovene

U derbiju 13. kola, a koji je to bio samo na papiru, RMU  Banovići su visoko porazile na svom parketu trećeplasiranu ekipu zenički Čelik Subor 76:49, najefikasnija u pobjedničkom timu  sa 18 koševa bila je  Ajla Ikanović, kod Zeničanki Naida Rusaklić je postigla 10.

Drugoplasirana ekipa Orlovi je savladala trebinjski  Leotar 03 sa 21 košom razlike, 84:63, Nataša Šobot i Aleksandra Beganović su dale po 15 koševa, u domaćoj ekipi, a Zorica Gudelj je  12, a Snježana Dostanić koš manje u timu Leotara.

Najmlađa ekipa u ligi, Konjic, je pred svojom publikom ugostila bivšeg prvaka Evrope Jedinstvo BHT, Tuzlanke su slavile sa 14 razlike, 51:65, u domaćem sastavu najefikasnije su bile Berina Mustafica, 20 koševa i Najra Voloder sa 13, kod gošći Kijera Đina Eton je postigla 27, a  Naida Rusaklić 15 koševa .

Na  Istočnoj Ilidži su se sastali domaći Igman i Mladi Krajišnik iz Banja Luke koji je bio bolji od domaćeg sastava, 47:63, za domaće igračice Svjetlana Papčević je dala 16, Mirjana Šehovac je postigla 15 koševa, za pobjedničku ekipu Jelena Tadić je dala 17 i Marina Runić 11.

 

Sarajevska ekipa Plej Of Ultra je na svom parketu porazila ekipu Brčanke, 90:69, Berina Tekić je dala 15, a Azra Alispahić i Amra Bajrović po 13 koševa, kod poražene Ajla Mihmić je postigla 15, a Amela Kurtalić 12.

U Novom Gradu ništa novo i 13 poraz domaće Slobode u duelu sa ekipom Rudar Sport, 51:55, za domaće Anda Duratović je dala 19 i Charlote Thomas 10 koševa, za gošće, Jelena Kapisoda 18 i Tina Tanasilović 13.

Rezultati,  Play Off Ultra - Brčanka 90:69 , Igman - Mladi Krajišnik 47:63, Orlovi - Leotar 03 84:63, RMU Banovići - Čelik Subor 76:49,  Konjic - Jedinstvo BHT 51:65 , Sloboda - Rudar Sport 51:55 .

Parovi, 14. kola, subota i nedjelja, 25. i 26.  januar, 

Ugljevik : Rudar Sport - Konjic,

Tuzla : Jedinstvo BHT -  RMU Banovići,

Brčko : Brčanka - Sloboda,

Banja Luka : Mladi

Kraišnik -  Plej Of Ultra,

Trebinje : Leotar 03 - Igman,

Zenica : Čelik Subor - Orlovi .

 


21 .kolo Prvenstvo BiH
Leotar 03 : Jedinstvo BHT
Mladi Krajišnik : Čelik
Brčanka : RMU Banovići
Rudar Sport : Orlovi
Konjic : Igman
Sloboda : Play Off Ultra
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 RMU Banovići 19 18 1 37
2 Orlovi 19 18 1 37
3 Čelik 19 15 4 34
4 Leotar 03 19 13 6 32
5 Play Off Ultra 19 12 7 31
6 Mladi Krajišnik (-1) 19 10 9 28
7 Jedinstvo BHT 19 7 12 26
8 Brčanka 19 7 12 26
9 Igman 19 5 14 24
10 Rudar Sport 19 5 14 24
11 Konjic 19 4 15 23
12 Sloboda 19 0 19 19