Sutjeska slavila u Gabeli

Fudbaleri Sutjeske su danas u Gabeli, poslije boljeg izvođenja penala, savladali Zrinjski sa 6:5 u finalu Memorijalnog turnira ''Andrija Anković''

Sutjeska prva dolazi do pogotka u današnjem finalu. Igrala se 12. minuta kada je poslije kornera najspretniji u kaznenom prostoru Plemića, Dragan Grivić, te šalje loptu iza leđa Dinka Horkaša.

Nakon tog gola, Zrinjski je tek proigrao. Aktivan je u napadu bio Dario Rugašević, i on je dosta problema pravio Nikšićanima. Poslije jednog njegovog prodora u odličnoj prilici je Bilbija, međutim nije uspio da pogodi mrežu crnogorske ekipe. Nakon toga i sam Rugašević je našao sebi prostora za šut, ali i on odlazi preko gola.

Što nisu uspjeli preko lijeve strane, jesu sa suprotne. Barišić je centrirao, a Renato Gojković glavom šalje loptu iza gol linije za izjednačenje na 1:1.

U drugom poluvremenu i jedan i drugi trener su mijenjali svoje sastave. Miljan Govedarica je ušao sa klupe i u 53. minutu fantastično pogodio gol Sutjeske za 2:1, ali su Nikšićani uspjeli da izjednače na 2:2 i to preko nekadašnjeg fudbalera Sarajeva, Marka Ćetkovića. Sve je u tom napadu uradio još jedan bivši fudbaler Sarajeva, Damir Kojašević, asistirao je za Ćetkovića kojem nije ni bilo teško da pogodi mrežu domaćih.

U penal seriji bolje se snalaze gosti, te stižu do pobjede 6:5.