26.01.2020 Administrator DC

Srbija peta u Budimpešti

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Italije sa 8:7 u plasmanu za peto mesto na EP u Budimpšeti.

Selekcija Srbije pobedom nad Italijom zatvara učešće na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, na kojem je zauzela peto mesto.

"Delfini" su uprkos meču u kojem nisu imali imperativ pobede, uspeli da smognu snage, naprave preokret i upišu trijumf.

Iako je Srbija povela sa 1:0, a potom i 3:2 na isteku prve četvrtine, Italija je zaigrala znatno bolje u drugoj.

Veoma raspoloženi su Italijani bili u napadu, što govori i podatak da su postigli četiri gola, dok se Srbija u tom segmentu dosta mučila.

Nije lopta htela u gol, na šta su uticali i sreća, ali i dekoncentracija naših vaterpolista.

Italija je vodila sa 6:4 na poluvremenu, ali su Srbiji pripale druge dve četvrtine.

U trećoj Italija nije postigla gol, što su izabranici Dejana Savića iskoristili da izjednače.

U poslednjoj četvrtini Italija je povela sa 7:6, ali je Srbija sa dva gola u dramatičnom finišu stigla do preokreta i pobede.

"Delfini" takmičenje završavaju na petom mestu, sa jednim porazom, od selekcije Španije.