BiH ubjedljiva na startu turnira

Foto/ Sport1.Oslobođenje

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine nije imala većih poteškoća da stigne do ubjedljive pobjede od 8:4 protiv Kipra na startu predkvalifikacionog turnira u Zenici za Evropsko prvenstvo.

Od samog početka utakmice bila je evidentna razlika u kvalitetu između Bosne i Hercegovine i gostiju sa Kipra. Josip Bošković se sjajno snašao u trećoj minuti i pogodio za 1:0. Brzo nakon toga Sabahudin Petak je izvršio presing na gostujuću odbranu, ukrao loptu i pogodio za 2:0. Do trećeg gola stigli smo preko kapitena Anela Radmilovića, a na 4:0 je povisio Amer Džindić, koji se poigrao sa golmanom i pogodio mrežu Kiprana. Zvao je gostujući selektor timeout i on je urodio plodom. Stara boljka Zmajeva, prekid, opet je koštao ekipu pogotka, te su Kiprani smanjili na 4:1 preko Kokinosa. Ipak, do poluvremena Sabahudin Petak drugim golom vraća četiri gola prednosti Bosni i Hercegovini.

I u nastavku susreta su domaći igrači potpuno dominirali utakmicom. Gosti su na kratko smanjili na 5:2, ali brzo uzvraćaju Ivan Ivanković, te Sabahudin Petak, koji kompletira hattrick, i BiH stiže do 7:2. Pad koncentracije u domaćem timu kaznio je Gevara Kanjo u 29 minutu, te pogodio za 7:3, a onda Kiprani 'prodaju' novi prekid i jako lijepo kombinuju i preko Omiroua dolaze do 7:4. Nije to previše unervozilo domaće futsalere. Uveo je Krezo drugog golmana, Darka Milanovića, i odmah krenuo sa ''viškom'' kako bi se preuzela kontrola nad loptom i pustilo vrijeme da teče, što je i dalo rezultat. Uz svu kontrolu utakmice, uspjeli su domaći momci stići i do osmog pogotka, a strijelac je, po drugi put na ovoj utakmici, bio Mirko Hrkać za konačnih 8:2.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred