Partizan pao u finišu

Crvena zvezda - Partizan

Poslednji minuti ipak ostavili crno-bele bez pobede na gostovanju protiv Crvene zvezde MTS

U XVIII kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je u dvorani "Aleksandar Nikolić" izgubio od Crvene zvezde MTS sa 92:86 (25:23, 19:19, 23:24, 25:20)

Drugi ovosezonski derbi, ponovo je pripao domaćem timu. Ovog puta, to je bila Crvena zvezda MTS od koje su crno-beli doživeli poraz u dvorani "Aleksandar Nikolić". Na taj način, košarkaši Partizana NIS su doživeli četvrti poraz u 18. odigranih kola ABA j.t.d. lige, ali se uprokos tome nalaze na deobi prve pozicije sa KK Budućnost Voli, timom sa kojim se sastaju u narednom, 19. kolu regionalnog šampionata.

U prvoj četvrtini, obe ekipe su igrale vrlo efikasno a domaći su posle 10 minuta košarke imali 2 poena prednosti. U drugoj deonici, crno-beli u jednom trenutku zaostaju čak 13 poena za rivalom, ali se ubrzo vraćaju u meč i do poluvremena ponovo prilaze na -2.

U trećoj četvrtini, Partizan NIS stiže do preokreta i +5 sredinom ovog perioda, ali domaći do isteka 30. minuta vraćaju prednost i stiču +1. Rezultatska klackalica, potrajala je do samog finiša, kada su nakon 82:83 u korist Partizana NIS domaći uspeli da dođu do serije od 6:0 (4 poena sa slobodnih bacanja i koš Berona), nakon čega crno-beli više nisu uspevali do stignu do preokreta.

Na konferenciji za medije, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je rekao:

"Čestitam Zvezdi na pobedi. Mislim da jednom o derbiju može da se o derbiju priča jako jednostavno. Skokovi (34 Crvena zvezda MTS naspram 22 Partizana NIS) i njihovih 96,4 odsto sa slobodnih bacanja rešili su derbi. Sve je drugo bilo manje-više, gore-dole, dobar napad-loš napad, malo mi, malo oni... ali ova dva podatka donela su pobedu Zvezdi", rekao je trener crno-belih.

(Foto: Dragana Stjepanović, video: KK Crvena zvezda MTS)