Novaković dva puta u metu

Fudbaleri Slavije odigrali su i treću kontrolnu utakmicu ove zime, a protivnik ekipi Milana Gutovića ovaj put je bila juniorska selekcija kluba.

Utakmica se igrala na Palama, a seniori su slavili pobjedu od 2:0 golovima Milovana Novakovića u 35. i 47. minutu utakmice.

Milan Gutović je od prve minute na teren poslao sljedećih 11: Trifković, Mušić, Popović, Pušara, Perović, Dubačkić, H. Čorbo, Kentaro, Blagojević, Novaković   U nastavku su zaigrali: Nedžibović, Mujkić, Jovanović, Bojanić, Bogučanin, M. Čorbo.

Ovaj put, pošteđeni su bili najiskusniji, Vučina Šćepanović i Jadranko Bogičević, dok je Stefan Arbinja bolestan. Trener Sokolova, Milan Gutović, nije ni prezadovoljan, ali nije ni nezadovoljan viđenim danas.

- Dobro su se istrčali. Zadovoljan sam trkom, juče smo imali jako težak trening, pa iskreno danas nisam ni očekivao da budu ovakvi. Dosta su teški.Imali smo neke šanse, promašili smo i to moramo bolje. Nisam nezadovoljan, mada ni prezadovoljan. To je neka sredina, imamo još dosta prostora za napredak, rekao nam je Milan Gutović nakon utakmice.

Za juniore su igrali: Jokić, Sarajkić, Pandurević, Škrba, Đorem, Gutalj, U. Kovačević, Škobo, Babić, Đ. Kovačević i Bjeloš, dok su šansu u nastavku dobili svi ostali igrači na raspolaganju Draganu Bjelici.

Slavija će do početka Prve lige Republike Srpske odigrati još četiri kontrolna meča. Za 16. februar zakazana je utakmica sa Sutjeskom, sedam dana kasnije sa Romanijom, a 26. februara će se igrati utakmica protiv Olimpika. Prvobitno je taj meč trebao da se igra 1. marta, ali je zbog Kupa BiH Olimpik pomjerio utakmicu nekoliko dana ranije i to će im poslužiti kao generalka za drugi dio sezone. Sa druge strane, Slavija traži protivnika za sada upražnjeni datum 1. marta.

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor