Široki bolji od Sitija

Široki - Tuzla Siti

NK Široki Brijeg je na stadionu Pecara ugostio ekipu FK Tuzla Siti  u okviru 'generalke' pred nastavak sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat utakmice glasio je 3:2.

Tuzla je prva stigla u vodstvo već u 14. minuti utakmice, a strijelac gola bio je Kulović. Samo šest minuta nakon toga domaćin je došao do izjednačenja, a mrežu gostiju je pogodio Bagarić.

Građanima je bilo dovoljno svega dvije minute da ponovo dođu do prednosti, a ovoga puta mrežu domaćina pogađa ovozimsko pojačanje Bađi Badara.

Prije kraja prvog poluvremena Široki je stigao do izjednačenja, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Dino Ćorić,te se na poluvrijeme otišlo sa 2:2.

Domaćin je u nastavku utakmice uspio doći do pobjede u samom finišu susreta, kada je mrežu Tuzle pogodio Ante Hrkać, koji je također bio siguran izvođač jedanaesterca.

Široki brijeg - Tuzla siti 3:2 (2:2)

NK Široki Brijeg: Zlomislić (od 46. Miškić), Cipetić (od 76. Medić), Hrkać, Radeljić, Barišić (od 76. Vištica), Stanić (od 46. Enin), Marić (od 64. Franjić), Pervan (od 46. Begić), Ćorić (od 69. Glavaš), Bagarić (od 32. Jurilj), Jurić (od 46. Angelov). Trener: Toni Karačić

FK Tuzla Citi: Muminović, Efendić, Kojić, Hasanović, Leković, Sesar, Hadžanović, Arežina, Nukić, Kulović, Badara.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski