Sloboda porazila Tekstilac

MRKONJI GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u drugoj kontrolnoj utakmici pobijedili su u Derventi Testilc 2:1.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena jer osim dva postignuta gola, nisu iskoristili jedanaesterac. Naime, u prvom poluvremenu Igor Mirković sa jedanaest metara nije bio precizan i  pogodio je  prečku. Stativu je pogodio i novi napadač Slobode Momčilo Amović. Riječ je o fudbaleru koji je do sada branio boje Glasinca i Famosa.

Poveli su domaći fudbaler golom Miloša Perovića, nekadašnjeg napadača Slobode. U završnici meča rezultat je poravnao Obrad Tomčić, a pobjedu Slobodi donio Momčilo Amović.

Koliko je igri Slobode nedostajao jedan klasični napadač pokazo je Amović, momak koji se odlično kreće i lako ulazi u gol prilku.

Ako je suditi po ovom meču Mrkonjićani  će opet imati ubojitog šic igrača, dostojnu zamjenu za povrijeđenog Miloša Srndovića.

U stručnom štabu Slobode zadovoljni su igrom ekipe, naročito u prvom poluvremenu, kada su bolje stajali na terenu od favorizovanog Tekstilca, člana Prve lige Republike Srpske.

I pred ovaj meč šef stručnog štaba Milorad Glamočak Kralj imao je mnogo probleme oko sastava tima. Nije mogao da računa na pouzdanog štopera Duška Mitrića, koji ima zdravstvenih problema. Zbog povreda u Derventu nije putovalo još nekoliko mladih fudbalera, pa je za mač sa Tekstilcem Glamočak na raspolaganju imao samo 12 igrača.

Novu provjeru fudbaleri Slobode imaju u srijedu sa Rudarom iz Prijedora. Meč se igra na pomoćnom stadionu Fudbalskog kluba Boraca.

Inače, u prvoj kontrolnoj utakmici prije sedam dana Sloboda je u Krupi na Vrbasu izgubila od Progresa iz Kneževa sa 5:4.

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor