Brotnjo u finišu slomio KMF Tango

Futsaleri Tanga poraženi su u 12. kolu Premijer lige BiH od Brotnja, na svom parketu, 5:1.

Brotnjo je uspio utakmicu da prelomi u posljednjem kvartalu meča, kada su preko Marina Sesara u dva navrata i Zvonimira Ćavara stigli do ubjedljive prednosti.

Do tada, bila je to jedna teška utakmica, tvrda. Gosti su poveli u 13. minutu kada je Marin Suton pronašao put do mreže Tanga za 0:1. Izjednačenje nekadašnjem prvaku donosi Slobodan Elez, kapiten, tik pred odlazak na obaveznu pauzu između dva poluvremena.

Brotnjo novo vodstvo ima u 23. minutu. Ponovo je pogodio Marin Suton i Brotnjo je uspio da stigne do nove prednosti. Ovaj put, nisu je ispustili, a onda dolazi već opisani finiš u kojem Brotnjo kažnjava Tangovu želju da krene na sve ili ništa i dolazi do pobjede.

KMF TANGO - MNK BROTNJO 1:5 (1:1)
Dvorana OŠ ''Aleksa Šantić'', Vojkovići
Gledalaca: 30
Sudije: Dušan Berak (Trebinje) i Danijel Mijatović (Bijeljina)
Strijelci: 0:1 Suton 13, 1:1 Elez 20, 1:2 Suton 23, 1:3 Sesar 32, 1:4 Ćavar 37, 1:5 Sesar 38
Žuti kartoni: Čolak (Brotnjo)

Tango: Omerbegović, Minić, Elez, Karić, Milošević, Ristivojević, Pandža, Purković, Musić, Lalović, Smječanin

Brotnjo: Ivanković, Sesar, Čolak, Suton, Ćavar, Pehar, Primorac, Prusina, Odak, Vukoja, Vučić, Bevanda, S. Dujmović, Šunjić

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada