Tango konačno proigrao

Futsaleri Tanga su u posljednjoj utakmici 14. kola Premijer lige BiH slavili pobjedu nad Kaskadom na svom terenu, 6:2.

Četrnaest rundi je trebalo Tangu da konačno odigra i kvalitetnu i utakmicu koja će biti nagrađena sa pobjedom, njihovom drugom ove sezone. Već u 2. minuti Tango je došao do vodstva nakon što je kapiten Slobodan Elez pogodio za 1:0.

Sedam minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Mulaga Karić. Isti Igrač je u 12. minutu postigao i treći gol za svoju ekipu i Tango je na nešto više od polovine prvog dijela imao prednost od tri gola.

Kaskada uspjeva da se na kratko vrati u meč u 13. minutu. Pogodio je Ibrahim Husejnović, no pred sami odlazak na pauzu između dva poluvremena Slobodan Elez kažnjava šesti akumulirani prekršaj gostiju i odvodi Tango ponovo na +3, 4:1.

U nastavku susreta Kaskada je pokušala više da zaprijeti, ali Tango nastavlja da povećava svoju prednost. Vladan Minić je u 30. minutu pogodio za 5:1, a onda je i golman Milenko Ristivojević pogodio za 6:1. Konačnih, Tango - Kaskada 6:2 postavio je Rahim Spahić u posljednjim trenucima meča.

KMF TANGO - MNK KASKADA 6:2 (4:1)
Dvorana OŠ "Aleksa Šantić", Istočno Sarajevo
Strijelci: 1:0 Elez 2, 2:0 Karić 9, 3:0 Karić 12, 3:1 Husejnović 13, 4:1 Elez 20 (10m), 4:1 Minić 30, 5:1 Ristivojević 37, 6:2 R. Spahić 40
Žuti kartoni: Minić (Tango), Husejinović, R. Spahić (Kaskada)

Tango: Ristivojević, Minić, Elez, Karić, Šćepanović, Popović, Čampara, Pandža, Perović, Musić, Milošević, Smječanin

Kaskada: B. Spahić, Buljubašić, Husejnović, Hamidović, R. Spahić, Gemić, Hankušić, Musić, Nurkić, Huskanović, Nurikić

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada