Ubjedljiva pobjeda Zvorničana, trijumfi Drine HE i Sutjeske

Tri utakmice drugoligaškog Istoka odigrane su danas.

Ubjedljivu pobjedu na startu proljećnog dijela prvenstva je upisala ekipa Drine iz Zvornika koja je sa sigurnih 6:0 savladala Stakorinu na svom terenu.  Dva gola je postigao Siniša Jevtić, a po jednom su se u strijelce upisali Filip Jovičić, Srđan Damjanović, Novica Marković i Stefan Spasojević.

Višegradska Drina je kod kuće savladala Proleter iz Dvorova sa 2:1. Sa dva gola, povratnik u redove Drine He, Dalibor Damjanović je načeo goste iz Dvorova, da bi Nikola Borenović u 51. minutu vratio neizvjesnost u susret. Ipak, domaći su sačuvali prednost i stigli do važne pobjede.

Sutjeska je sa 3:1 savladala Mladost iz Gacka na stadionu kraj Ćehotine. Igrala se 32. minuta kada je Dejan Davidović pogodio za vodstvo domaćih. Na početku drugog poluvremena gosti preko Rajka Ćeranića izjednačuju na 1:1. ali, Dženan Krajišnik i Dejan Mojović golovima donose pobjedu Sutjesci i prvu tricu ovog proljeća.