Fajić brži od sudije (video)

Fudbaleri Veleža su danas na svom terenu, po jako teškom i vjetrovitom vremenu, savladali banjalučkog Borca sa 2:1 u utakmici 22. kola Premijer lige. Junak pobjede je Nusmir Fajić koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao pogodak za pobjedu.

Nije se imalo mnogo toga vidjeti u prvom poluvremenu ovog duela. Borac je napadao niz vjetar, ali to im nije bilo od prevelike koristi, dok je Velež imao i velikih problema da se izbori sa naletima vjetra koji im je duvao u prsa tokom prvog poluvremena.

Prvu šansu na meču ima Nusmir Fajić nakon centaršuta Brandaa, ali je centaršut bio previsok, pa Fajić nije mogao najbolje da zahvati loptu. Nakon toga slijedi fantastična šansa za Rođene. Muharem Čivić je izašao sam na golmana Kukriku, ali je čuvar mreže Banjalučana odlično intervenisao i spriječio najgore po svoj tim.

Dugo nakon toga nije bilo prilike, a fudbalsku uspavanku prekinuo je Brandao. Šut je ipak bio premlak, pa je Kukrika lako intervenisao. I onda odlična šansa za Rođene. Ćosić se izborio za loptu na desnoj strani, centrirao, a lopta se od Jovanovića  odbija ka golu, no Kukrika uspjeva da odbije to i sačuva još jednom svoju mrežu. Ujedno, to je bila i posljednja prilika u prvom dijelu, te se na odmor otišlo bez promjene rezultata, 0:0.

Ni u drugom poluvremenu nismo vidjeli neki kvalitetan fudbal. Teški uslovi za igru su okovali noge fudbalerima obje ekipe, ali domaći uspjevaju da stignu do vodstva. Obren Cvijanović je zamijenio Brandaa, i onda praktično u prvom kontaktu sa loptom donio vodstvo Rođenim. Nije ništa u toj akciji mirisalo na pogodak, činilo se da će Mladen Kukrika i odbrana Borca lako da otklone opasnost, ali su onda potpuno zakomplikovali, od Marka Jovanovića se lopta odbija u stativu, a to koristi Cvijanović i gura loptu preko linije za vodstvo ekipe Feđe Dudića od 1:0.

Mogao je Borac odmah da izjednači. Nekoliko minuta kasnije najbolju priliku za goste ima Goran Zakarić. Sjajno je šutirao, ali je Adnan Bobić ostao skoncentrisan i odlično intervenisao, te spriječio loše stvari po svoju ekipu.

Velež je kontrolisao utakmicu, išao ka sigurnoj pobjedi, ali je onda Adnan Bobić katastrofalno pogriješio u predaji lopte, Goran Zakarić je presjekao njegov pas za Kostu Maneva i onda lako pogodio za 1:1.

I kada se očekivao kraj utakmice, Velež dolazi do pobjede. Muharem Čivić je centrirao, a Nusmir Fajić je na drugoj stativi ostao potpuno zaboravljen od odbrane Borca, te je zakucao loptu iza leđa Mladena Kukrike za pobjedu.

Velež - Borac 2:1 /Cvijanović 66', Fajić 90+3' - Zakarić 88'/

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik