Vlasenica sigurno startovala

Sigurno do prvih proljećnih bodova: FK Vlasenica

Vlasenica je u proljećnu polusezonu krenula silovito, nanijevši, na svom terenu, ubjedljiv poraz ekipi iz Ugljevika.

Već od izlaska na teren vidjelo se da je domaća ekipa odlučna da bodove ostavi u Vlasenici, ali uprkos tome što su stvorili par šansi, do vođstva od 1:0 dolaze tek u 19. minutu, sa bijele tačke. Nakon što je Lujanović u kaznenom prostoru, u pokušaju da spriječi pogodak, igrao rukom, arbitar Gavrić je dosudio najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio je N. Kovačević. Nakon samo pet minuta, domaća ekipa povećava vođstvo na 2:0. Poslije uigrane i izuzetno razrađene akcije u šesnaestercu gostiju, povratnik u tim Vlaseničana, Šargić šalje loptu iza leđa čuvara Dragića. Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli da konsoliduju odbranu, pa se na odmor  odlazi bez promjene rezultata. U drugo poluvrijeme Vlaseničani ulaze odlučno i već u 49. minutu povećavaju prednost na 3:0, a strijelac je bio Došić. U nastavku, protivnička ekipa, pojačana jednim od najboljih igrača drugoligaškog Istoka, Marinkovićem, nije mnogo toga pokazala, dok su, s druge strane, domaći igrači stvarali šanse, ali bez dobre realizacije. Poraz gostiju ublažio je upravo Marinković, dva minuta prije kraja. Gavrić je, nakon neopreznog starta M.Kovačevića nad „devetkom“ Rudara 1925, još jednom dosudio kazneni udarac, a Marinković je bio siguran za 3:1.

Kiša koja je padala tokom cijelog susreta i klizav teren doprinijeli su većem broju javnih opomena, ali je sudijska trojka iz Bijeljine bila je na visini zadatka.

Vlasenica – Rudar 1925 (Ugljevik) 3:1 (2:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 80

Sudije: Aleksandar Gavrić, Danijel Perić i Bojan Makarić (svi iz Bijeljine)

Strijelci: 1:0 N.Kovačević u 19 (KU), 2:0 Šargić u 25, 3:0 Došić u 49, 3:1 Marinković (KU)

Žuti kartoni: Šargić, M.Kovačević, F.Vuksić, Đ.Vuksić (Vlasenica), Lujanović, Simikić, Marinković, Davidović, Cvijić

Vlasenica: D.Kovačević, Mijatović, Vuksić, Šargić, Došić (od 80. Jovanović), N.Kovačević, Milovanović (od 79. Sekulić), Majstorović, M.Kovačević, Džinić (od 64. Trninić), Janjić

Rudar 1925: Dragić, Božić, Pavlović (od 80. Bumbić), Lujanović (od 46. Gligorević), Božić, Cvijić, Marinković, Simikić, Davidović, Stevanović, Petričević (od 31. Todorović)

Trener: Boris Panić

Igrač utakmice: Filip Vuksić (Vlasenica)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci
Čelopek 1 : 1 Jedinstvo