Olimpik, Sarajevo
Jesenji prvak Olimpik je na svom travnjaku ugostio ekipu Slavena iz Živinica, domaći su slavili rezultatom, 2:0, Mojović i Čizmić, dok je gradačačka Zvijezda pred svojim navijačima ugostila ekipu bihaćkog Jedinstva, Esmir Hasukić je u 14. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0, da bi Nuhanović i nadoknadi izgubljenog vremana, u prvom dijelu utakmice poravnao na 1:1, a Hasukić je u 54. minutin svojim drugim golom, 2:1, donio vrijednu pobjedu domaćoj ekipi .
I u Gračanici je bilo uzbudljivo u duelu domaće ekipa Bratstva i Travnika, gosti su preko Torlaka stekli prednost od 0:1 u 4'. minuti, u drugom poluvremenu
Stojanov je u 50. minuti poravnao na 1:1, a iz kaznenog udarca tri minute prije kraja Kosta Bajić je donio tri velika boda svojoj ekipi .
U Banovićima domaća Budućnost je savladala ekipu Čapljine, 3:0, ali u 57. minuti kod rezultata, 1:0, Gabrijel Zubac nije iskoristio penal za Čapljince, što je bilo odlučujuće na ovom susretu, u Jajcu bivši premijerligaš Metalege BSI je iznenadio ekipu Goražda koju je golovima Tankuljića i najboljeg strijelca Haračića savladao Goraždane, 2:0 .
Na nedjeljnim utakmicama bivši premijerligaš GOŠK je zabilježio domaću pobjedu protiv Radnika iz Hadžića, 3:1 i došao do druge pozicije, u Kaknju iznenađenje, gosti iz Orašja su imali prednost od 0:2, da bi Kakanjci uspjeli poravnati na 2:2.
U Tešnju domaći TOŠK je minimalno savladao konjički Igman golom iz kaznenog udarca u 82. minuti, 1:0 .
U ovom kolu je postignuto je 22 golova, sudije su pokazale 35 žutih i 4 crvena kartona. Ukupno je bilo 1 . 730 gledalaca, najviše u Tešnju 450 .
Rezultati,
Gabela : NK GOŠK - FK Radnik 3:1 (Simeunović 7' Aletić 33' Samardžić 59' / Mešić 30' ).
Gradačac : NK Zvijezda : NK Jedinstvo 2:1 (Esmir Hasukić 31' 54' /Nuhanović 45+1' ).
Kakanj : FK Rudar - NK Orašje 2:2 (Hadžić 41' Zilić 64'/Mikić 23' Gačan 37' AG ) .
Tešanj : NK TOŠK - FK Igman 1:0 (Dizdarević 82' iz 11m.) .
Gračanica : NK Bratstvo - NK Travnik 2:1 (Stojanov 50' Bajić 87' iz 11m. rezerve /Torlak 40') .
Banovići : FK Budućnost - NK Čapljina 3:0 (M . Salihović 4' Blagojević 60' Trumić 63', Gabrijel Zubac u 57' nije iskoristio penal za goste, kod 1:0 ) .
Jajce : NK Metalege BSI - FK Goražde 2:0 (Tankuljić 67' Haračić 75').
Sarajevo : FK Olimpik - NK Slaven 2:0 (Mojović 11' Čizmić 85' ) .
Lista strijelaca:
10 golova, Anes Mašić (GOŠK), Antonio Vidović (Orašje),
9 - Denis Žerić (Goražde), Dženan Haračić (Metaleghe BSI), Kosta Bajić (Bratstvo),
7 - Mirza Kovač (Rudar), Zajko Zeba (Olimpik), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Ognjen Stjepanović (Olimpik),
6 - Vedin Kulović (GOŠK), Husein Poturalić (TOŠK), Berin Čatić (Travnik), Kenan Šarić (Zvijezda), Eldin Tumić (Budućnost),
5 - Nihad Šero (Travnik), Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović, Dino Dizdarević, Ahmed Šabić (TOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo),Nihad Šero (Travnik), Alen Nuhanović (Jedinstvo),
4 - Lucas Ojeda, (Igman), Kerim Tatar (Goražde), Milorad Albijanić (Čapljina), Ahmed Hasinović (Čapljina), Mirnes Salihović (Slaven), Sadik Škrijelj (TOŠK), Armin Cibra (Jedinstvo)...
1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .
Parovi 17. kola, 14. mart, Gradačac : NK Zvijezda - FK Rudar, Bihać : NK Jedinstvo -NK Metalleghe BSI, Goražde : FK Goražde - FK Budućnost, Travnik : NK Travnik - FK Olimpik, Živinice : NK Slaven - NK GOŠK, Čapljina : NK Čapljina - NK TOŠK, Konjic:
FK Igman - NK Bratstvo, 15. mart, Hadžići : FK Radnik - NK Orašje .
Rudar | 2 : 2 | Orašje |
GOŠK | 3 : 1 | Radnik |
Olimpik | 2 : 0 | Slaven |
Bratstvo | 2 : 1 | Travnik |
TOŠK | 1 : 0 | Igman |
Budućnost | 3 : 0 | Čapljina |
Metalleghe BSI | 2 : 0 | Goražde |
Zvijezda | 2 : 1 | Jedinstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Olimpik | 16 | 11 | 4 | 1 | 37 | |
2 | TOŠK | 16 | 10 | 1 | 5 | 31 | |
3 | Goražde | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
4 | GOŠK | 16 | 8 | 4 | 4 | 28 | |
5 | Čapljina | 16 | 7 | 3 | 6 | 24 | |
6 | Rudar | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
7 | Travnik | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
8 | Igman | 16 | 7 | 2 | 7 | 23 | |
9 | Zvijezda | 16 | 6 | 4 | 6 | 22 | |
10 | Metalleghe BSI | 16 | 5 | 6 | 5 | 21 | |
11 | Budućnost | 16 | 5 | 5 | 6 | 20 | |
12 | Bratstvo | 16 | 6 | 2 | 8 | 20 | |
13 | Orašje | 16 | 5 | 3 | 8 | 18 | |
14 | Jedinstvo | 16 | 5 | 2 | 9 | 17 | |
15 | Slaven | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 | |
16 | Radnik | 16 | 4 | 1 | 11 | 13 |