Salines u istorijskom finalu Kupa BiH: Ivanković, Kahvedžić i Milanović odveli Jarčeve u finale

Futsaleri Salinesa savladali su večeras u Mostaru FC Mostar SG sa 3:1, te su se tako plasirali u svoje istorijsko finale Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu.

Salinesa su do pobjede poveli bivši igrači Starog Grada, Nermin Kahvedžić i Srđan Ivanković. Ponajbolji pivot BiH još uvijek, Nermin Kahvedžić, doveo je Jarčeve u vodstvo u 8. minutu i to je, ispostaviće se, bio i jedini pogodak u tvrdom prvom poluvremenu.

Srđan Ivanković je u 25. minutu uduplao prednost Tuzlaka, ali je Josip Bošković u 32. minutu vratio Mostarce u život. No, Nermin Kahvedžić drugim golom u 34. minutu ponovo odvodi Salines na +2, 1:3, što je ujedno bio i konačan rezultat u ovoj utakmici.

Uz to, treba pomenuti i fantastičnog Darka Milanovića na golu Salinesa koji je bio nepremostiva prepreka za domaće futsalere, i uz strijelce pogodaka, definitivno je najzaslužniji za prolaz Jarčeva u finale.

FC Salines će u finalu Kupa BiH igrati protiv FC Centar koji je u prvom polufinalu sa 7:2 srušio Seljaka.

FC MOSTAR SG - FC SALINES 1:3 (0:1)
USCR Midhat Hujdur, Mostar
Bez prisustva gledalaca:
Sudije: Jasenko Pljevljak i Farik Kečo (oba Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Kahvedžić 8, 0:2 Ivanković 25, 1:2  Bošković 32, 1:3 Kahvedžić 34
Žuti kartoni: Vesić, Gosto, Bošković (Mostar SG), Matijević (Salines)

Mostar SG: Momčilović, Ivanković, De Souza, Bošković, Raguž, Galić, Memić, Šikalo, Agović, Radmilović, Jelić, Aladžić, Vesić, Gosto  Trener: Ivan Božović

Salines: Milanović, Imširović, Isanović, Avdić, Šešelj, Blagojević, Manojlović, Matijević, Ivanković, Kahvedžić, Džombić, Trifković, Maisaia   Trener: Predrag Rajić

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada