Triler kakav se ne zaboravlja u Mostaru

Jedna od najboljih, ako ne i najbolja utakmica u istoriji Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine odigrana je na stadionu SC "Rodoć" u Mostaru 19. marta 2016. godine. U 13. kolu sastali su se ŽNK Mostar i ŽOFK Gradina Srebrenik koji su tada bili borili za svaki bod prije kraja prvog dijela sezone.

U jednoj veoma dobroj atmosferi otvaranje utakmice nije moglo bolje početi za gosće koji su već nakon devet minuta igre stekle prednost preko Makside Islamović. Ipak, Mostar je vjerovali ili ne, do 33. minute postigao četiri gola, gdje su se u listu strijelaca upisale Amela Bajrektarević, Spomenka Manigoda, Amra Isaković i Minela Gačanica. Međutim do kraja prvog poluvremena rezultat na 4:2 smanjila je Amina Mujanović.

Onda na scenu nastupa jedan od velikih preokreta od kada postoji Premijer ženska liga Bosne i Hercegovine. Otvaranje drugog dijela donosi i veliki povratak Gradine u igru. Mevlida Džanić u 47. minuti vraća ekipu Nedžada Bajrovića golom za 4:3, dok se u idućim minutama utakmice golmanica Gradine Aida Avdić promeće u junakinju svog tima. Prvo je odbranila stopostotnu šansu Mineli Gačanici, da bi nešto kasnije odbranila i udarac Marine Lukić.

Sve je to kaznila Irena Faćić sjajnim golom u 78. minuti kojim su gostujuće fudbalerke stigle do izjednačenja. Prijetio je Mostar, ali prijetila je i Gradina. No na kraju, u 86. minuti, tadašnja igračica Srebreničanki Amina Mujanović matira golmanicu Mostara Ednu Mašić za veliku pobjedu i erupciju slavlja među igračicama Gradine.

ŽNK Mostar - ŽOFK Gradina Srebrenik 4:5 (4:2).
Stadion: Roboć.