Četiri komada Partizana

Lazar Marković/ Foto:FK Partizan

Fudbaleri Partizana ubjedljivo su savladali ekipu Mladosti sa 4:1 (2:1) u meču 27. kola Linglong Superlige Srbije.

Crno-bijeli su se ovim trijumfom dodatno učvrstili na drugoj poziciji, dok su gosti iz Lučana ostali na sredini tabele.

Mnogo važnije utakmice imaće tokom slijedeće nedjelje, kada ih očekuju obaveze u četvrtfinalu Kupa.

Prvo poluvrijeme, čiji je početak kasnio sve dok se sporni transparent nije uklonio sa južne tribine, bilo je zaista kvalitetno.

Igralo se otvoreno, a prava goleada je viđena već na startu meča.

Lazar Marković je nakon dva promašaja, nišanske sprave namjestio u 12. minutu, nakon dodavanja Asana.

Japanac se sjajno ubacio u prazan prostor, a zatim petom proslijedio loptu na drugu stativu.

Do lopte je za dijelić sekunde zakasnio Umar Sadik, ali ne i Marković, kome nije bilo teško da donese prednost svojoj ekipi.

Samo sedam minuta kasnije, na semaforu je pisalo 2:0. Bušnu odbranu gostiju probio je Bibras Natho, da bi zatim Takuma Asano rutinski predriblao golmana Kneževića i postigao pogodak.

Uzbuđenjima u prvom dijelu meča nije bilo kraja, pošto je u 23. minutu Odita smanjio vođstvo domaćih.

Ovaj veteran je iskoristio nepažnju Pavlovića i Uroševića i glavom zatresao mrežu Stojkovića.

Mladost je do pauze mogla do bar još jednog gola, ali je udarce Perovića i Radovića zaustavio kapiten crno-belih.

Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme je počelo u mnogo slabijem ritmu.

Prvo uzbuđenje u nastavku bio je penal za domaće, koji je skrivio Milošević nad Sadikom.

Upravo je napadač crno-bijelih preuzeo odgovornost i rutinski zatresao mrežu sa bijele tačke.

U međuvremenu, na teren su ušli Filip Stevanović i Bojan Matić i upravo je talentovani ofanzivni vezista postigao pogodak u 70. minutu.

On je lijepo prevario defanzivce gostiju i odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji lijevi ugao gola koji čuva Damjan Knežević.

Do kraja susreta crno-bijeli su mogli do još ponekog pogotka, ali Bojan Matić i Lazar Pavlović nisu bili dovoljno precizni.

U narednom kolu Partizan gostuje Spartaku, dok Mladost dočekuje Mačvu. (B92)