Slavija u prvoj provjeri bolja od Famosa

Fudbaleri Slavije i Famosa odigrali su jutros prvi kontrolni susret ovoga ljeta u sklopu priprema za novu sezonu.

Iako je utakmica zakazana za 10 časova ujutru, uslovi za igru su bili jako teški. Visoka temperatura i jako sunce već u to doba dana je dodatno opteretilo igrače, koji se ionako nalaze u prvoj fazi pripremi i još uvijek su poprilično ''teški''.

Bila je ovo prva prilika novom treneru Slavije, Zoranu Erbezu, da vidi šta ima na raspolaganju i gdje mu to najviše ''škripi'', dok je Vladimir Drinjak na drugoj strani mogao da provjeri u kakvom stanju su mu fudbaleri, kako fizičkom, tako i psihičkom s obzirom na to da su se svi nadali da bi Famos naredne sezone mogao da igra Prvu ligu Republike Srpske.

Nije bilo mnogo prilika na ovoj utakmici, golmani nisu imali mnogo posla, a Slavija je na kraju slavila pobjedu rezultatom 2:0. Do prvog gola Slavija stiže u 26. minutu utakmice. Poslije jednog prekida loptu na putu do gola rukom zaustavlja Duško Lučić, a sudija Marko Domazer pokazuje na bijelu tačku, dok Lučiću daje crveni karton. Siguran izvođač penala bio je Stefan Arbinja. S obzirom na to da je riječ o prijateljskoj utakmici Famos je uveo novog igrača, pa je u igru ušla ljetošnja prinova Anes Demirović.

I jedni i drugi su nakon toga imali tek po neku šansu pred protivničkim golom, međutim sve do 83. minute nije bilo golova, a tada na lijepu asistenciju Dostanića, Dejan Bjeloš rutinski realizuje priliku i postavlja konačnih 2:0.

Oba trenera su iskoristila priliku za veliki broj izmjena. Zoran Erbez je odmah na startu drugog poluvremena. promijenio kompletnu postavu i uveo mlađe fudbalere, uglavnom one koji su još uvijek juniori ili su izašli iz juniorske selekcije. Izuzetak je jedino bio Rade Bojanić koji već ima veliki broj prvoligaških utakmica u nogama, dok je Vladimir Drinjak postepeno uvodio potpuno novi tim.

SLAVIJA – FAMOS 2:0 (1:0)