Panteri spretniji od Slobode

Sedam dana nakon izvršene prozivke, Sloboda je odigrala i prvu pripremnu utakmicu. Ekipa iz Donjih Zagona gostovala je kod komšija u Gornjim Zagonima, niželigaša Pantera. Uprkos velikoj borbi na terenu, domaća ekipa je imala malo više sreće, pa je susret završen rezultatom 2:1.

U novi sezonu sa novim trenerom: FK Sloboda, Donji Zagoni

Tokom svih 90 minuta, igrala se tvrda, muška utakmica, sa mnogo dobrih duela. Iako su obje ekipe od samog starta stvarale dobre prilike, do vođstva prvi dolaze Panteri. U 15 minutu, Njegovanović dobija loprtu u kaznenom prostoru, izlazi jedan na jedan sa golmanom gostiju i šutira snažno pored njega za 1:0. Isti igrač već nakon par minuta povećava prednost domaćih, zatresavši drugi put mrežu Slobode odličnim lob udarcem. Nakon ovog pogotka, gosti preuzimaju inicijativu, šanse imaju Šikuljak, Marić, Vićanović, ali lopta nije htjela u gol. U finišu prvog dijela Vuković spretno iz slobodnog udarca smanjuje rezultat na 2:1. I drugo poluvrijeme je obilovalo šansama, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U prvoj postavi Slobode bili su: Kapetina, D.Mašanovic, Vuković, Todorović, Petrović, Malivojević, Stevanović, Vićanović, Marić, M. Gajić, Šikuljak, a još su igrali i: Obrenović, Bojanović, S.Gajić, Marjanović, R.Stevanović, Stević, Kulišić, Jovanović.

Radislav Stevanović, koji je na klupi Slobode nedavno zamijenio Zorana Stankića, zadovoljan je igrom svoga tima.

“S obzirom da sam s ekipom tek desetak dana, na ovom meču mi je najvažnije bilo da dam šansu svim igračima da pokažu šta znaju i koliko mogu. Falila su dva-tri fudbalera koja nisu mogla igrati zbog povrede, kao što su Čedomir Mašanović i Siniša Rakita, ali svi ostali koji su izašli na teren su pokazali da su u dobroj formi. Naravno, treba neko vrijeme da se naviknemo jedni na druge, ali zadovoljan sam, ne samo igrom momaka, nego i njihovim ponašanjem i na terenu i van njega. Rezultat nam bio u drugom planu, što, naravno, ne umanjuje pobjedu domaćina kome se zahvaljujemo na lijepom dočeku  i gostoprimstvu, a nadamo se saradnji i ubuduće. Mi nastavljamo sa treninzima, a već sljedeće nedjelje čeka nas nova utakmica sa drugoligašem, Budućnosti iz Pilice, gdje ćemo vidjeti svoj napredak”, kazao je za sportdc.net trener Stevanović.

Radislav Stevanović je tokom igračke karijere nastupao za bijeljinski Radnik, Rudar iz Ugljevika i Podrinje iz Janje, a u Slobodi upisuje svoj prvi trenerski angažman.

Tabanci 1 : 2 Zadrugar
OFK Trnovica 4 : 0 OFK Šekovići
Mladost 3 : 1 Čelopek
Lokomotiva 0 : 3 Sloga
Partizan 5 : 3 Omladinac
OFK Janja 2009 3 : 2 Podrinje
Sloboda 2 : 1 Rudar 1925
Jedinstvo 0 : 1 Lokanj