Arsenal srušio šampiona

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul sa 2-1, u derbiju 36. kola Premijer lige.

Liverpul je dobro počeo susret. Imali su više od igre i bilo je samo pitanje vremena kada će povesti. To su i uspjeli u 20. minuti, Kada je Mane pogodio za vodstvo gostiju. No, do kraja prvog poluvremena, Arsenal je došao do preokreta. Nakon greške Van Dajka, Lakazet je pogodio za 1-1. Grešku Alisona iskoristio je Nelson te je donio preokret svom timu.

U nastavku susreta još veći pritisak Liverpula. Prvu šansu imao je u 54. minuti Salah ali je Martinez odbranio. Prijetio je Egipćanin i kasnije ali nije bilo promjene rezultata. Veliku priliku imao je i Mane ali je ostalo 2-1. U 90. minuti sve je moglo biti riješeno ali Vilok nije pogodio. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Arsenal je došao do pobjede.

Arsenalu je ovo prva pobjeda nad Liverpulom nakon pet godina i deset mečeva.