Nadigran i Čukarički

Fudbaleri Borca su savladali beogradski Čukarički sa 2:0 što im je četvrta pobjeda u pet odigranih utakmica tokom priprema na Zlatiboru

Prvu ozbiljnu šansu imao je Čukarički, Lukić je topovski šutirao, ali je golman Pavlović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Banjalučani su poveli u 22. minutu, Lukić je oduzeo loptu i dodao Ziljkiću, ovaj se oslobodio svog čuvara i uposlio usamljenog Zakarića, koji je preciznim udarcem sa 18 metara iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao.

Lukić je u 35. minutu oduzeo još jednu loptu, Zakarić je sam krenuo prema golu, ali ga je oborio Kamenović i dobio crveni karton, ali pošto je u pitanju prijateljski meč Čukarički je imao pravo zamjene.

U 35. minutu Pavlović je sjajno dva puta intervenisao u jednom napadu Čukaričkog i sačuvao svoju mrežu.

Borac je bio bolji i na startu drugog poluvremena, dobre šanse imali su Lukić i Vranješ, ali su njihovi udarci glavom bili neprecizni.

U 58. minutu Drezgić je oborio Vranješa u svom šesnaestercu, dosuđen je penal koji je kapiten Borca pretvorio u gol za 2:0.

Borac je meč odigrao u sastavu: Pavlović, Dujaković, Ćosić (od 46. Subić), Jovanović, Milojević (od 46. Janičić), Danilović (od 87. Radulović), Brtan, Vranješ (od 87. Kajkut), Ziljkić (od 85. Žalo), Zakarić (od 85. Crnov), Lukić (od 67. Marković).

Ekipa Borca se sutra vraća sa Zlatibora u Banjaluku, 25. jula će na svom terenu da odigra kontrolni meč protiv Rudar Prijedora, a tri dana kasnije gostovaće Crvenoj zvezdi u Beogradu.

Čukarički je dosta kombinovao u ovom duelu a trener Vlado Jagodić ističe da ekipe ima dosta kvalitetnih igrača i dva podjednaka tima.

-Veoma mi je drago što na ovaj način završavamo pripreme jer su igrači od prvog momenta boravka na Zlatiboru pokazali veliko zajedništvo, radili mukotrpno i na kraju smo pripreme finiširali na način koji smo željeli a to je da odigramo jednu jaku takmičarsku utakmicu. Tačno je da su oni kombinovali jer imaju dva jaka tima. Mi smo sa 70 posto igrača izgurali utakmicu što je bio moj cilj. Napravili smo izmjene koje planiramo u prvenstvu, pri tome ne mislim na personalne stvari nego na broj izmjena.- rekao je Jagodić.

Borac se sutra vraća u Banjaluku a dobri rezultati sigurno će puno značiti ekipi.

-Igračima sve pohvale za urađeno, sve se vrati kad se pošteno radi. Samo prvo poluvrijeme protiv Trepče je bilo za kritiku. Ne uzlijećemo nimalo, čvrsto smo na zemlji ali na krilima dobrih priperma i rezultata moramo bazirati naš optimizam jer imamo kvalitet. Na dvije pozicije ćemo još pokušati da napravimo zdravu konkurenciju i već sada mogu najaviti da ulazimo spremni u prvenstvo.  Ono što raduje je da su igrači su od prvog dana žele da naprave dobar rezultat. Sve što sam najavljivao se ostvaruje, pa mislim da realno možemo biti optimisti. Ekipa je pokazala da vrijedi sad joj treba svježina što ćemo odraditi u narednim danima. Protiv Rudara će odigrati dva tima i mislim da smo pokazali da smo fizički i taktičkom na nivou koji nam je potreban- dodao je trener Borca.

Jedini problem je povreda Jove Lukića koji je napustio igru.

-Svaka povreda zabrinjava ali nadam se da nije strašno. Dobro je što je odmah prijavio povredu i da nismo željeli da rizikujemo previše. Moramo biti svjesni da u drugom timovima ima mnogo povrijeđenihigrača . Protiv Lukića su se danas izmijenjala četiri kvalitetna štopera i iako nije dao gol u potpunosti je odradio ono što smo tražili od njega jer je dobio veliki broj duela. Imam povjerenja u medicinski tim i imamo vremena da se sanira i nadam se da će biti sve dobro- istakao je na kraju Jagodić.

Izvor:srpskainfo.com

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad