Sarajevo ipak bolje

Sarajevo - Gošk

FK Sarajevo juče je ostvario pobjedu u posljednjoj utakmici u sklopu priprema za sezonu 2020/21. protiv ekipe Goška iz Gabele, a konačan rezultat bio je 2:1. Oba gola za FK Sarajevo je postigao Haris Handžić.

Fudbalski klub Sarajevo je započeo utakmicu u sljedećem sastavu: Kovačević, Hodžić, Šerbečić, Dupovac, Salčin, Oremuš, Miličević, Mustedanagić, Jukić, Tatar, Velkoski.

Bordo klub odlično započinje utakmicu i odmah u prvoj minuti smo vidjeli dvije prilike, udarac Ivana Jukića koji odlazi preko gola i greška odbrane Goška koju ne koristi Krste Velkoski.

U 10. minuti golu Goška odlično prijeti Tatar, šut sa otprilike trideset metara odlazi pored gola.

U 18. minuti, prva prilika za Gošk. Nakon prekršaja Hodžića na lijevoj strani, šut Šivšića odlazi preko gola. U 30. minuti najbolja šansa za Sarajevo u prvom poluvremenu.

Mustedanagić krade loptu na centru, Oremuš pronalazi Jukića koji izlazi oči u oči sa golmanom Goška, ali slabo šutira.

Iako je Sarajevo imalo terensku inicijativu, u 44. minuti Gošk postiže pogodak. Odličnu dugu loptu Šivšića koristi bivši igrač bordo ekipe, Deni Simeunović i šalje loptu iza leđa Kovačevića za 0:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Odmah na početku drugog poluvremena odlična prilika za Sarajevo, Mustedanagić iz dobre situacije šutira pored gola.

U 55. minuti ponovo dobar šut Mustedanagića. Lopta je okrznula prečku i završila preko gola Goška. U 59. minuti Gošk prijeti prvi i jedini put u drugom poluvremenu. Brzu kontru ipak nije uspio iskoristiti Simeunović.

U 64. minuti dobra prilika za Sarajevo. Odličnu loptu šalje Tatar, ali Pidro slabo šutira u golmana Goška.

U istoj minuti, Sarajevo postiže izjednačujući pogodak. Selmir Pidro centrira odlično iz kornera, a Haris Handžić glavom posprema loptu u mrežu. Nakon malo mirnijeg perioda, u 84. minuti bordo ekipa dolazi do vodstva. Haris Handžić se odlično snalazi u šesnaestercu, te drugi put na današnjoj utakmici fantastičnim šutem iskosa matira golmana Goška.

Posljednju priliku na utakmici je imao Benjamin Tatar, njegov odličan šut završava na prečki gola Goška.

Šampione Bosne i Hercegovine sljedećeg vikenda očekuje utakmica prvog kola Premijer lige protiv FK Krupa.

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje