26.07.2020 Administrator DC

Raspucana Omarska

Gol Rakelića

OMARSKA – Omarska je slavila i u četvrtoj pripremnoj utakmici. Ovaj put savladana je Sloga iz Rakelića sa 5-2. Sloga je inače član Regionalne lige – Zapad.

Što se tiče današnje utakmice, trener Vuleta je ponovo isprobao skoro sve igrače, s tim da nisu nastupili Krecelj, Romanić Bojan i Jokić Marko, a Panić je igrao samo u drugom poluvremenu. Debitovao je i mladi Ratković Andrej, koji je ponikao u klubu, a poslednje dvije sezone je proveo u Sport Teamu.

Što se tiče dešavanja na terenu, Omarska je imala inicijativu, a gosti su vrebali iz kontranapada. Bilo je dosta prilika, a viđena su samo dva pogotka. Omarska je povela  u 9.minutu. Dosuđen je penal nakon prekršaja nad Rosićem, a siguran izvođač je bio Darko Romanić. U 34.minutu Anđić je odlično probio  po lijevoj strani, idealno centrirao, a Branko Rosić je povisio na 2:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, treneri su izvršili mnogo izmjena, viđeno je još dosta prilika i još pet golova, a na kraju je Omarska slavila sa 5:2. Ponovo se pokazalo da će ove sezone trener Vuleta zaista biti na slatkim mukama, obzirom da svih dvadeset igrača konkurišu da igraju u prvom timu. Po pokazanom u pripremama, Omarska sa nestrpljenjem očekuje početak prvenstva za 14 dana.

Omarska – Sloga Rakelići 5:2

Romanić Darko ‘9 (penal) ‘55, Rosić B ‘34, Panić ‘68 (penal), Romanić Stevica ‘81 – Vranješ ‘57, Objedović ‘76

Omarska: Jokić, Anđić, Ratković M, Nišević, Ratković A, Zdjelar, Grahovac, Rosić Đ, Romanić D, Rosić B, Stojnić. Ušli: Drinić, Vračar, Panić, Romanić Dragan, Romanić, Stevica, Lajić, Radanović

FSA 1 : 1 Mladost
Gorica 2 : 0 BSK
Bratstvo 1 : 0 Naprijed
Sloga Nektar 1 : 4 Sloga
Crni vrh 2 : 0 Krajina
OFK Lauš 1 : 0 Lijevče
Plamen 6 : 0 Svodna