Omladinac nadigrao Slobodu

Sloboda iz Donjnih Zagona je na startu sezone u Regionalnoj ligi, grupa Istok, poražena u Potočarima, gdje je domaći Omladinac savladao sa ubjedljivih 3:1. Za razliku od većine terena u regiji, koji su zbog padavina na dan odigravanja mečeva, bili natopljeni vodom, teren u Potočarima je bio suv i dobro pripremljen za igru.

Uprkos porazu, hvale protivnika: FK Sloboda, Donji Zagoni

Domaća ekipa je od izlaska na teren pokazala da je riješena da bodovi ostanu u Potočarima. Već u 3. minutu Tadić je snažnim udarcem sa dvadesetak metara zatresao mrežu gostiju. Rano vođstvo dodatno je motivisalo domaćine, koji neprekidno atakuju na gol Slobode, a u  22. minutu uspijevaju uduplati prednost pogotkom Stankića. Ekipa iz Donjih Zagona je uglavnom  pokušavala da nešto uradi dugim loptama iz zadnje linije prema novajliji Šikuljaku, ali domaći štoperi su ga odlično čuvali. Imao je Omladinac još jednu zrelu šansu u prvom dijelu kada Tadić ubacuje loptu, a Stevanović sa gol linije sprječava promjenu rezultata.

U drugom poluvremenu trener Stevanović pojačava napad i uvodi Rakitu, što se ubrzo pokazalo kao dobar potez jer je baš najbolji strijelac u timu Slobode bio zaslužan za smanjenje rezultata u 65. minutu. Rakita je snažno centrirao, Šešlić izboksovao loptu u svom igrača, koji postiže autogol. Ponadala se Sloboda da može do preokreta, preuzela terensku inicijativu, napravila 3-4 izgledne šanse, ali pogotka nije bilo. I baš je Rakita dva puta zatajio: prvi put kada ga Vićanović idealno uposlio, a on, u situaciji „jedan na jedan“ sa domaćim čuvarom mreže, šutirao pored gola, a drugi put  kad na lijevoj strani lomi svog čuvara, šutira i pogađa stativu. Propuštene prilike osvetile su im se u nadoknadnom vremenu, kada, poslije jedne izgubljene Slobodine lopte, domaći igrači kreću u brzu kontru koju Ilić završava pogotkom za konačnih 3:1.

Uprkos porazu, u timu iz Donjih Zagona imaju samo lijepe riječi za domaću ekipu.

Omladinac se još jednom pokazao kao odličan domaćin i kao tim koji igra fer i korektno. Posebno bih pohvalio sudije koji su korektno odradili svoj posao i nemamo nijednu zamjerku. Rezultat jeste malo previsok, jer je, po prikazanoj igri, domaćinu pripalo prvo poluvrijeme, a nama drugo, ali imali su više sreće u završnici. Nema svrhe da žalimo, treba da se okrenemo prvom ovosezonskom meču na našem terenu, gdje ćemo ugostiti Podrinje, i da ispravimo nedostatke koji su nas koštali bodova u ovom susretu“, kazao je iskusni defanzivac Slobode Siniša Vuković.

Siniša Vuković, štoper Slobode

FK Omladinac (Potočari) - FK Sloboda (Donji Zagoni) 3:1 (2:0)

Stadion u Potočarima

Sudije: Bojan Mitrović, Dragomir Marjanović i Slobodan Marković (svi iz Bijeljine)

Delegat i kontrolor suđenja: Žiko Gajić

Strijelci: 1:0  Tadić u 3, 2:0 Stankić u 22, 2:1 autogol u 65, 3:1 Ilić u 90.

Žuti kartoni: Svitlica, Ilić, Ostojić, Tadić (Omladinac), Todorović, Malivojević, Rakita (Sloboda)

FK Omladinac: Šešlić, Stamenić, Svitlica, Mirić, Berović (od 67. Tadić), Mišković, Ilić, Ostojić (od 82.Gajić), Stankić, Tadić (od 70. Nedeljković), Kikić

FK Sloboda: Kapetina, D.Mašanović, Vuković, Todorović, Petrović (od 46. Rakita), Malivojević, Vićanović, Marić, Stevanović, Jovanović, Šikuljak

Tabanci 1 : 2 Zadrugar
OFK Trnovica 4 : 0 OFK Šekovići
Mladost 3 : 1 Čelopek