Remi najpravedniji, Ćulibrk promašio tri boda (video)

Fudbaleri Slavije i Borca iz Kozarske Dubice remizirali su u Istočnom Sarajevu u 2. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske odigravši 1:1 u jednoj poprilično sadržajnoj utakmici.

Gosti su sjajno ušli u ovaj duel. Hrabro su krenuli i sa željom da što više budu na protivničkoj polovini. Dobro je to djelovalo, Slavija nije mogla da se nametne u prvim minutama utakmice, te su domaći bili ti koji su prvi zaprijetili. Probali su šutem iz daljine, ali je otišlo van okvira gola. I onda u 10. minutu gosti vode sa 1:0. Stefan Tomaš je prošao po lijevoj strani, pobjegao odbrani Slavije, ubacio u šesnaesterac gdje je loptu sačekao Santos, spustio je za Iliju Kovačevića koji zakucava iza leđa nemoćnog Ivana Trifkovića.

Nastavio je Borac da napada gol Slavije, ali su onda naglo stali i povukli se nazad. Nisu dugo izdržali sa tom taktikom, Slavija je preuzela sve konce igre, pa prijete prvo mlakim šutem nogom Aleksandra Pušare, pravo u dobro postavljenog Majkića, zatim odličnom prilikom Dejana Bjeloša koji na asistenciju Vučine Šćepanovića šutira preko gola. Treću šansu Slavija ima preko Vladana Mandića. Lijepo je na desnoj strani Bojanić izbacio čuvara, dodao do Mandića, ali domaći fudbaler šutira slabo. I onda, u 23. minutu Slavija dolazi do pogotka.  Bio je to prekršaj na nekih tridesetak metara od gola Slobodana Majkića, Vučina Šćepanović je odlično ubacio, a Dejan Bjeloš sjajno glavom pogađa za 1:1.

Nakon toga, Slavija je nastavila sa kontrolom meča, ali nije to više bilo toliko konkretno kao do izjednačujućeg pogotka, ali gosti jedva da su uspjevali da dođu i do centra igrališta. Bilo je dosta nervoze na obje strane u prvom poluvremenu, pa je Slaviša Mazić imao pune ruke posla da primiri igrače, ali i klupe i jedne i druge ekipe, te je pokazao četiri žuta kartona, a morao je i da isključi jednog člana domaće klupe.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno mirnije. Slavija je i dalje imala apsolutnu kontrolu lopte, no ponovo nije bilo toliko zrelih prilika. Prvo prijeti Dejan Bjeloš, ponovo glavom, ali slabo u dobro postavljenog Majkića. Praktično, do 70. minute nije bilo većih uzbuđenja, a onda sjajna prilika za Sokolove. Stefan Arbinja se odlučio na šut sa dvadesetak metara, po zemlji, a Slobodan Majkić je krajnjim naporom odbio loptu, da bi odbrana uspjela da otkloni opasnost.

Gosti prvu pravu šansu u drugom poluvremenu imaju tek u 78. minutu utakmice. Kapiten gostiju, Stefan Tomaš šutira, a u posljednji trenutak Aleksandar Pušara, koji je preuzeo kapitensku traku izlaskom Vučine Šćepanovića, uklizava i spriječava najgore.

Uspjeli su gosti da umrtve igru poslije toga sjeckanjem i korištenjem svakog momenta za oduzimanje dragocjenih sekundi, a napad Slavije je otupljen značajno izlaskom Vučine Šćepanovića, pa domaći nisu mogli gotovo ništa da iskreiraju i zaprijete golmanu Majkiću. U 90. minutu skočili su svi iz domaće ekipe, sa klupe i ono malo klupske delegacije što može biti na stadionu zbog restrikcija. Poslije jednog prekida, Jadranka Bogičevića povlači jedan gostujući igrač, no danas poprilično nesigurni Slaviša Mazić pokazuje da je to povlačenje nedovoljno za penal, te samo pokazuje da se igra nastavi.

U prvoj minuti sudijske nadoknade gosti umalo da stignu i do sva tri boda u ovom susretu. Istrčao je Ćulibrk kontru, izašao sam na Ivana Trifkovića, no katastrofalno je šutirao preko gola, pa je propala prilika da Borac stigne do sva tri boda na gostovanju. Samo minutu kasnije, i Slavija umalo da dođe do pobjede u ovom meču, poslije centaršuta iz slobodnog udarca, Jadranko Bogičević za tik kasni, pa lopta odlazi u gol aut, a time je propala i posljednja šansa da se rezultat na ovome meču promijeni.

Poslije tog prekida dolazi do gužve. Jadranko Bogičević i Borislav Dalić su bili najratoborniji, uslijedilo je i veliko koškanje,  a sve je nastavljeno i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, kada je ponovo došlo do većeg koškanja na terenu, čime je samo kuliminirala nervoza obje ekipe koja je trajala tokom čitave utakmice.

Na kraju, Borac zasluženo nosi bod iz Istočnog Sarajeva, što je možda i najrealniji rezultat danas, jer su obje ekipe mogle i do pobjede, ali i da izgube.

SLAVIJA – BORAC (KD) 1:1 (1:1)