Demirović i Minić za prvu pobjedu Motorista

Slobodan Elez dirigovao sredinom terena

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića stigli su do prve pobjede u novoj sezoni. Motoristi su na svom terenu sa 2:0 savladali Vlasenicu u utakmicu u kojoj su kontrolisali igru gotovo svih devedeset minuta.

Famos je bio bolji u prvom poluvremenu. Dobre šanse propušta Tihomir Lalović u dva navrata, te Srđan Vitković, ali ni gosti nisu bezopasni. Zaprijetili su opasnije u dva navrata, ali promjene rezultata nije bilo. Bez golova je bilo sve do pred sami odlazak na odmor. Kada se čekalo da igrači krenu ka svlačionicama Anes Demirović postiže prvjenac u dresu Famosa, ali i prvi gol za Famos u novoj sezoni, te se na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom Motorista.

U drugom poluvremenu Vlasenica se mnogo više pitala nego u prvom poluvremenu. Željeli su gol u Vojkovićima, i nekoliko puta opasno priprijetili, najviše preko Kovačevića, ali je Marko Terzić danas bio na visini zadatka, te je sačuvao mrežu netaknutom.

Golom Vladana Minića u 86. minutu utakmice Famos rješava pitanje pobjednika u duelu protiv Vlasenice, te dolazi do prve trice u novoj sezoni.

FAMOS - VLASENICA 2:0 (1:0)