Zvijezda 09 nosi bodove iz Doboja (FOTO)

DOBOJ – Fudbaleri Sloge poraženi su na svom terenu od ekipe Zvijezde 09 rezultatom 1:3. Gosti nisu došli u Doboj da se brane, nadasve došli su da osvoje sva tri boda i u tome su uspjeli. Bili su bolji i zasluženo slavili.

Sloga je dobro otvorila utakmicu i već u petom minutu došla u vođstvo od 1:0, a strijelac je bio Marsel Mace. Od tog trenutka gosti su pritisli i zaigrli bolje. Igrao se 19. minut kada Miloš Jokić koristi nepažnju odbrane Dobojlija i poravnava rezultat na 1:1. U 37.minutu Zvijezda stiže do preokreta, Kristijan Tojčić je ušao u šesnaesterac i matirao Divkovića za 1:2. Tekao je 41.minut, kada je sudija meča propustio priliku da dosudi klasičan jedanaesterac za Slogu, domaći su burno reagovali na  tu sudijsku odluku. Stiče se utisak da je Sloga oštećena u ovoj situaciji.

U 55.minutu odličan šut Endžikea Uzenjia brani golman Sloge Tino Divković. Tekao je 66.minut odlična akcija Zvijezde, na ubačenu loptu sa strane odlično reaguje Ognjen Stjepanović i pogađa za povećnje vođstva svog tima 3:1. Domaći su bili bezidejni nisu usphjevali da ugroze gol gostiju. U sudijskoj nadoknadi još jedna dobra intervencija čuvara mreže Sloge Divkovića. Na kraju tri boda putuju za Etno selo Stanišić.

-Ćestitao bi ekipi Zvijezde na pobjedi. Mi smo imali dogovor, krenulo je kako smo zamislili. Postigli smo gol na početku. Poslije tog otvaranja desio se problem gdje smo najmanje očekivali iz prekida igre. Do poluvremena smo primili drugi gol i samopozdanje je palo. Drugo poluvrijeme smo pokušali odigrati nešto otvorenije, mada sam iskreno znao da je Zvijezda u transformaciji mnogo kvalitetnija ekipa. Moglo je biti i ubjedljivije da Tino Divković nije bio raspoložen kako je bio. Neki moji igrači jednostavno nisu odgovorili zahtjevima. Možda su neki sagorili u želji. Moramo da shvatimo da Zvijezda ima kvalieta iako su u prvom kolu ubjedljivo izgubili. Ali, oni su poslije te utakmice doveli devet novih igrača. I danas su nastupili trojica odmah u prvih 11 i dvojica su nam postigli golove. Moja ekipa je u većini sastavljena od igrača koji su igrali drugu ligu. Ovo je velika promjena za njih, mi ćemo se truditi, raditi. Moram da kažem da su određene linije podbacile, da su određeni igrači možda sagorili i previše htjeli. Nisu se snašli na ovoj utakmici kako je bilo očekivano. Istakao bi Divkovića koji je odlično branio, malog Ristića koji sazrijeva u jednog kvalitetnog igrača. Još mogu pohvaliti Đuranovića i Macea, ostali su odigrali ispod nivoa. –rekao je MilanDraganović trener Sloge.

Strateg gostiju zadovoljan je izdanjem svojih pulena i osvajanjem tri boda.

-Stvarno sam zadovoljan odnosom mojih igrača prema utakmici. Imali smo tešku utakmicu protiv Kozare i ubjedljiv poraz kod kuće. Ja sam govorio poslije te utakmice da je nažalost mnogo stvari bilo protiv nas i da će to svakako doći sve na svoje. Napravili smo finu rokadu doveli smo dva tri iskusnija igrača na mladost ekipe. Već se osjeća razlika i mislim da smo na dobrom putu. Daleko smo još od pravog posla i igre. Ova ekipa ima potencijal, neće nas uljuljkati ova pobjeda protiv dobre ekipe Sloge. Mi smo se pripremali za ovu utakmicu, znali smo da je Sloga jedan čvrst protivnik. Ekipa koja je dugo na okupu, uz sav respekt prema njima smo prišli utakmici. Nažalost nismo je dobro otvorili, ali uspjeli smo brzo da se vratimo, preokrenemo i sačuvamo to vođstvo. Mogu da žalim za propuštenim šansama kojih je bilo puno. Poslije svega što se izdešavalo prošle nedelje moram biti zadovoljan sa ova tri boda. U narednom kolu očekuje nas težak rival ekipa Rudara iz Prijedora. Mogu da kažem da će to biti derbi kola. Ekipa za sav respekt, sa puno igača koji su prošli mnogo utakmica u ligi Republike Srpske i Premijer ligi. Daćemo sve od sebe i vidjeti šta će to donijeti. –rekao je Zumbul Mahalbašić trener Zvijezde 09.

SLOGA – ZVIJEZDA 09  1:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 Mace u 5, 1:1 Jokić u 19, 1:2 Tojčić u 37, 1:3 Stjepanović u 66.minutu. Stadion: „Luke“. Ihrano bez gledalaca (Covid protokol). Sudija: Bojan Panić (Prijedor). Pomoćnici: Goran Ilinčić (Prijedor) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Veljko Radovanović (Banja Luka) Kontrolor: Dejan Radiša (Banja Luka). Žuti kartoni: Ristić, Vasiljević (Sloga), Blagojević, Tojčići pomoćni trener Obrenović (Zvijezda 09).

SLOGA: Divković, Janković, Marković (od 46.minuta Galijašević), Nikolić, Aljetić (od 84. Andrić), Lukić (od 70. Miljić), Stamenković (od 46. Martinović), Đuranović, Stefan Vasiljević (od 70. Trifković), Mace, Ristić. Trener: Milan Draganović

ZVIJEZDA 09: Avramović, Terzić, Jokić, Tešić, Šujić (od 74. Živković), Blagojević (od 82. Rakić),  Nikola Vasiljević, Tojčić, Stanišić, Uzoenji, Stjepanović (od 90. Matić). Trener: Zumbul Mahalbašić.

igrač utakmice: Ognjen Stjepanović (Zvijezda 09)

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara