Komšijski derbi pripao Trebavi (FOTO)

Haduk Kožuhe - Trebava

KOŽUHE – U velikom komšijskom derbiju Hajduk je poražen od Trebave rezultatom 2:4. Kožuhe i Osječani su selo do sela, gosti idu kući pjevajući. Hajduk je tako doživio treći uzastopni poraz u isto toliko odigranih utakmica.

Hladan tuš za domaće već u 10.minutu kada prelijepim udarcem Dejan Đurčić matira golmana domaćih Božića za 0:1. Igrao se 21.minut kada Zoran Živanović donosi izjednačenje 1:1. U 41.minutu mladi Filip Miličević je prihvatio loptu stuštio se ka golu i rezantnim udarcem savladao Blagojevića za preokret 2:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu konce igre preuzela je Trebava, odnosno realizovala je svoje šanse. Tekao je 56.minut kada je Jovan Đurčić kao vihor pretrčao svoje čuvare i odbranu domaćih postigavši gol za izjednačenje 2:2. Šest minuta kasnije u šesnaestercu je oboren Dejan Cerovac i dosuđen je jedanaesterac. On je preuzeo odgovornost, bio je siguran za preokret i vođstvo Trebave 3:2. U samom finišu meča, tačnije u 85.minutu nade domaćih da mogu do izjednačenja pokopao je Sergej Todić koji je pogodio mrežu za 2:4.

HAJDUK (K) – TREBAVA 2:4 (2:1)

Strijelci: 0:1 Dejan Đurčić u 10, 1:1 Zoran Živanović u 21, 2:1 Miličević u 41, 2:2 Jovan Đurčić u 56, 2:3 Cerovac u 62 (iz jedanaesterca), 2:4 Sergej Todić u 85.minutu. Stadion: Hajduka. bez gledalaca. Sudija: Nedeljko Jevtić (Doboj). Pomoćnici: Stefan Jovičič i Milan Čeliković (oba iz Šamca). Delegat: Goran Stojanović (Doboj). Žuti kartoni: Slaven Gostić, Zoran Živanović (Hajduk), Ristić, Cvijanović, Saša Živanović (Trebava).

HAJDUK (K): Božić, Ilić, Tomić, Aleksandar Petrović, Zoran Živanović, Vasić, Todorović (od 86.minuta Delić), Nikola Savić, Mujkić (od 77. Predrag Petrović), Slaven Gostić, Miličević. Trener: Zoran Delić.

TREBAVA: Blagojević, Stević, Malčić, Ristić (od 90.minuta Saša Živanović), Borislav Ploskić (od 46. Miletić), Dejan Đurčić, Sergej Todić (od 89. Lukić), Jovan Đurčić, Gojković, Cvijanović, Cerovac.

Igrač utakmice: Jovan Đurčić (Trebava)

Sloga (Dugo Polje) : Rudanka
Vranjak : Hajduk (Batkuša)
Ozren : Naša krila
Skugrić : Željezničar
Ukrina : Crvena zvijezda
Zvijezda : Vučijak
Sloga (Jakeš) : Hajduk (Kožuhe)