Odlična igra Marinka Blagojevića i drugova

TEŠANJ – Kadetska selekcija Sloge slavila je u prijateljskoj utakmici u Tešnju savladavši domaću ekipu Bosna TS rezultatom 41:33. Pobjeda je izvojevana na krilima odličnog visprenog Marinka Blagojevića koji vodio svoj tim do pobjede. Rame uz rame su mu bili Nikola Đurić i Vladan Marković.

Sloga je od samog starta utakmice nametnula svoj ritam poveli su 4:1. Prednost su uvećavali iz minuta u minut. U 23.minutu imali su maksimalno vođstvo u prvom dijelu meča 18:11. Do odmora domaći su sa četiri uzastopna gola svoj zaostatak smanjili. Nakon prvog poluvremena Dobojlije imaju rezultatski suficit 20:16.

Na otvaranju drugog dijela Sloga pravi seriju 3:0 za povećanje prednosti 23:16. Do kraja su prednost uvećavali i zabilježili pobjedu 41:33. Najzaslužniji za pobjedu Sloge bili su fenomenalni i talentovani Marinko Blagojević koji je postigao 9 golova, te Vladan Marković i Nikola Đurić sa po 8 golova. Kod domaćih najefikasniji su bili Ajdin Gaši i Ahmed Jašić sa po 9 golova. Već u nedelju ove dvije ekipe igraju novu utakmicu ovog puta u Doboju.

BOSNA TS – SLOGA 33:41 (16:20)

Dvorana: SRC Tešanj. bez gledalaca. Sudije: Advan Mujarović i Tarik Kantić (oba iz Tešnja). Sedmerci: Bosna TS 5(2), Sloga 10(8). Isključenja: Bosna TS 4, Sloga 2 minuta.

BOSNA TS: Škokan, Isaković 2, Karapandžić 1, Dugalić 7, Hajrić 1, Halilović, Jašić 9, Kašibović, Gaši 9(2), Omahić 4. Trener: Srebrenko Marković

SLOGA: Dejan Duraković, Vukmirović 6(1), Mišković 2, Igor Nakić 6(4), Spasojević, Bonić, Marinko Blagojević 9, Đurić 8, Gavrić, Marković 8, Mihailo Blagojević 1(1), Jovanović, Senad Duraković 1, Nedinić, Savičić. Trener: Aleksandar Miličević

Igrač utakmice: Marinko Blagojević (Sloga)

ORK Borac : ORK BL
Kozara (G) 45 : 30 Slavija
Derventa 31 : 34 Bijeljina
Sloga 17 : 33 Mladost
Višegrad - HED 34 : 24 Drina