Vranješ Borac vodi u Evropi (video)

Stojan Vranješ

Fudbaleri Borca plasirali su se u drugi krug kvalifikacija za Evropsku ligu nakon što su na Gradskom stadionu majstorijom Stojana Vranješa savladali Sutjesku sa 1:0.

Sutjeska je došla u Banjaluku sa namjerom da se nadigrava, ali već na samom startu su im planovi poremećeni. Ponajbolji fudbaler Nikšićana, Damir Kojašević, se povrijedio već u sedmoj minuti, pa je Dragan Radojičić odmah morao da izvrši izmjenu, a koncepcija igre se poremetila. U prvom poluvremenu domaći su dva puta zaprijetili preko Marka Ćetkovića, a najbolju šansu imao je Osmajić koji je izašao na Bojana Pavlovića, ali ga je pogodio direktno u glavu. Borac najbolju šansu prvog poluvremena ima preko Jove Lukića. Izbacio je Vladan Danilović napadača, ali je mladi centarfor Banjalučana užasno reagovao, zastao, i propala je fantastična šansa za Banjalučane.

Sve do 35. minute nije bilo golova, a onda je iz ničega Borac stigao do prednosti. Marko Brtan je glavom prebacio loptu preko odbrane Sutjeske, a Stojan Vranješ se velemajstorski snašao i u padu prebacio loptu preko Giljena za vodstvo. Mogao je Borac u finišu prvog poluvremena i da udupla prednost. Sve je lijepo uradio Goran Zakarić, ubacio za Almedina Ziljkića, ali se na visini peterca fudbaler Borca obrukao i skoro promašio kompletnu loptu iako je bio neometan.

U drugom poluvremenu znatno mirnija utakmica na terenu. Borac je u potpunosti umrtvio igru i u jednoj poprilično dosadnoj fudbalskoj predstavi uspio da se plasira u naredni krug kvalifikacija za Evropsku ligu. Ipak, u 86. minutu zaledio je Stijepović srca navijača Borca. Bio je u sjajnoj šansi, ali je šutirao van okvira gola i propala je tada i posljednja prilika za Nikšićane.

Izvlačenje za naredni krug kvalifikacija za Evropsku ligu je 31. avgusta.

BORAC - SUTJESKA 1:0 (1:0)

Stadion: Gradski u Banjaluci. Sudija: Morten Krogh (Danska). Strijelci: 1:0 Vranješ (35). Žuti kartoni: Brtan, Danilović, Ziljkić (Borac), Adrović, Osmajić, Giljen, Raičević (Sutjeska).

BORAC: Pavlović, Dujaković (od 79. Kajkut), Janičić, Jovanović, Ćosić, Danilović, Brtan (od 63. Vojnović), Zakarić, Ziljkić, Vranješ, Lukić (od 72. Radulović) Trener: Vlado Jagodić

SUTJESKA: Giljen, Stijepović, Bulatović, Mitrović, Grivić, Dubljević (od 67. Marušić), Janković (od 74. Marković), Osmajić, Ćetković, Kojašević (od 9. Raičević), Adrović Trener: Dragan Radojičić