Kolo iznenađenja, samo tri pobjede domaćih ekipa, podvig Radnika u Gabeli

Posušje -Rudar 1:0

Na subotnjim utakmicama 4.  kola m.tel Prve lige FBiH u derbiju kola u Posušju između istoimene ekipe i Rudara, Posušaci su minimalno slavili golom Ivana Bešlića u 56. minuti, 1:0,  u Bihaću iznenađenje, banovićka Budućnost  je zabilježila drugu ovosezonsku pobjedu, Eldin Trumić je pogodio za 0:1, u 75. minuti .

Zabilježena su dva remija, u Goraždu, iznenađenje, domaći nisu uspjeli savladali Slavena iz Živinica, odigravši bez golova, dok je tešanjski TOŠK dva puta bio u rezultatskoj prednosti u Orašju, za goste su golove postigli, Mahmutović u 11. minuti i Dizdarević u 72. minuti, za Oraške labudove, Fačić iz penala u 37. minuti, dok je Semir Dedić u nadoknadi izgubljenog vremena od 4 minute donio domaćima, 2:2.

U Konjicu fudbaleri Igmana su visoko porazili ekipu Čapljine, ovaj put puleni trenera Konjičana, Fadila Hodžića su bili puno efikasniji u odnosu na prošloj utakmici u Kaknju, savladavši Čapljince, 4:0 (Kašić, B. Šehić, Rodrigo i Alešević).Još je treću domaću pobjedu u ovom kolu zabilježila Zvijezda protiv ekipe Bratstva, golom Danijela Čuluma u 80. minuti .

Na dvije preostale nedjeljne utakmice, desila su se iznenađenja, lider na tabeli Vis Simm Bau u jednom od dva derbija ovog kola ugostio je ekipu Travnika, već u sedmoj minuti debitanti na prvoligaškoj sceni su stekli prednost, iz penala je bio siguran Nermin Hadžić za 1:0 . U drugom poluvremenu Travničani su izjednačili preko Marka Baltića, 1:1.

U Gabeli ni promjena trenera u bivšem premijerligašu nije donijela ništa novo . Mada su Gabeljani prvi došli u prednost, 1:0, Nikola Turanjanin, 43. minuta, dvije minute kasnije izjednačio je Alden Vladavić, da bi Sedin Ljuca u nadoknadi izgubljenog vremena šokirao domaće svojim golom za prvu pobjeda Radnika iz Hadžića i veliko iznenađenje .

Rezultati,

Bihać : NK Jedinstvo  - FK Budućnost 0:1 ( Trumić 75'  ).

Gradačac: NK Zvijezda - NK Bratstvo 1:0 ( Čulum 80') .

Orašje :  NK Orašje - NK TOŠK 2:2 ( Fačić 37' iz 11m. Dedić 90+4' /Mahmutović 11' Dizdarević  72'  )  .

Goražde : FK Goražde - NK Slaven 0:0,

Posušje : NK Posušje - FK Rudar 1:0 ( Bešlić 56') .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - Travnik 1:1 ( Hadžić 7' iz 11m./ Baltić' ) .

Konjic : FK Igman - NK Čapljina 4:0 (Kašić 9' B. Šehić 50' Rodrigo 68' Alešević 82').

Gabela :  NK GOŠK - FK Radnik 1:2 ( Turanjanin 43'  /Vladavić 45' Ljuca 90+2' )  .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje