PFL Gradiška: Preokret na četiri susreta

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 4. kolo u Područnoj ligi Gradiška.

Dva velika derbija u Turjaku i Trebovljanima opravdala su očekivanja i pružila su mnoštvo zanimljivih detalja. Pet pogodaka, jedan crveni karton i dva velika preokreta viđena su na susretu u Turjaku između Kozare i Torpeda. Prvu priliku za goste propustio je Paripović nakon kornera kojeg je izveo Savković u 3. minuti, Bojanić je sjajno reagovao i sačuvao mrežu. U 10. minuti Kozara dolazi u vođstvo nakon prekida. Lošu reakciju Kresovića i smušenost gostiju u odbrani iskoristio je Stefan Borković, povratnik u redove Kozare.

Dodatne poteškoće gostima donio je desni bek Srđan Knežić koji je u 32. minuti zaradio direktan crveni karton nakon neopreznog igranja rukom. Ipak, igrač manje je timu iz Cerovljana donio dodatni motiv u nastavku prvog dijela. U razmaku od samo pet minuta (od 35. do 40.) gosti u potpunosti preokreću rezultat. Oba puta strijelac je bio napadač Dejan Kojić. Prvo je matirao Bojanića nakon odlične asistencije Savkovića, da bi nakon toga realizovao i kazneni udarac koji je sam izborio.

Evrogol Kodića

Igrač više kod domaćih osjetio se odmah na startu drugog poluvremena. Relativno brzo Kozara uspjeva ponovo preokrenuti rezultat u svoju korist. U 52. minuti viđen je odličan pogodak Saše Kodića iz slobodnog udarca sa nešto više od 20-ak metara. Samo deset minuta kasnije iskusni Boris Anić izbjegao je nedozvoljenu poziciju i pobjegao odbrani gostiju te rutinski matirao Kresovića za ispostaviće se konačan rezultat od 3:2.

Do kraja susreta viđena je još po jedna prilika na obje strane, a najbolju šansu gosti su imali u 93. minuti kada je Kojić probio po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, Šinik je odigrao povrati pas ka Paripoviću koji nakon 'bliskog' susreta sa Majstorcem pada u kaznenom prostoru, međutim po mišljenju glavnog arbitra Dragosavljevića nedovoljno za najstrožu kaznu. Kozara je ovim trijumfom ostala na vrhu tabele sa 10 bodova, dok Torpedo nakon četiri runde ima svega tri boda.

Het-trik Radića, Kovača, Daljevića i Mirjanića

Fudbaleri Kalema i pored dobre igre ostali su kratih rukava u derbi susretu sa ekipom 13 Skojevki. Poveli su domaći u 17. minuti golom Danijela Đurića, da bi nakon toga prvi od svoja tri pogotka u Trebovljanima Radić postigao u 29. minuti. S neriješenim rezultatom se otišlo na odmor, međutim gosti u razmaku od 64. do 76. minute još tri puta matiraju Babića. Još dva gola postigao je Bojan Radić, te jedan Dragan Vindžanović. Kalemi koji su i dalje jedini bez ijednog boda do kraja su uspjeli smanjiti na 2:4 preko Stefana Gajića.

Kolo puno preokreta obilježili su i mečevi u Šibovskoj i Kukuljama. Na subotnjem meču između Borca i Bisera goste je u vođstvo doveo Nikola Zgonjanin, a u nastavku susreta u centru pažnje bio je Jasminko Kovač koji je postigao het-trik za Borac. U listu strijelaca za Prnjavročane još se upisao i Staniša Domuz. S druge strane Laminčani su u Kukuljama poveli golom kapitena Saše Dejanovića, međutim da tri boda ostanu Mladom Krajišniku pobrinuli su se najprije Aleksandar Petković, a zatim u drugom poluvremenu i rezervista Duško Lukić.

Na krilima trostrukog strijelca Dejana Daljevića Obradovac je lako savladao Slobodu sa 5:1. Za domaće još su pogađali Mensur Demo i Nemanja Babić, dok je počasni gol za goste postigao Branislav Subotić. Vrijedi pomenuti i to da su Podgradčani od 57. minuti igrali sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Nemanja Lukić. Prije početka utakmice treneru Obradovca Đorđu Grujičiću uručena je nagrada za najboljeg trenera u okviru Područnog saveza Gradiška.

Belenzada brži od 'pištaljke'

Treću pobjedu u šampionatu upisalo je Potkozarje koje je golom Srđana Ćerviza savladalo Polet, dok su u ovom kolu jedino Župa i Omladinac podijelili bodove. Tim iz Milosavaca u prednost je doveo Goran Malkić u 35. minuti sa bijele tačke. Nekoliko sekundi dijelilo je 'Brestu' od poraza, ali kapiten Predrag Belenzada u 93. minuti iz penala savladao je Bundala za 1:1.

Još jednu uvjerljivu pobjedu ostvarila je četa Daria Lackovića. Sloga DIPO je sa tri pogotka Aleksandra Mirjanića, dva Mihajla Mijatovića, te jednim Pavla Paspalja sa visokih 6:0 savladala kao gost mašićki Borac i tako napravila sjajnu uvertiru pred novi derbi sa liderom iz Turjaka.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac