U Travniku i Tešnju bez pobjednika, goleada za prvu pobjedu Slavena

Detalj sa meča u Kaknju

Nakon odigranog 5. kola Prve lige FBiH, još jednom je dokazano da se u ovoj ligi vrlo često postižu iznenađujući rezultati, odigrane su dvije utakmice pune  preokreta, naročito ona u Živinicama, gdje je Slaven protiv Orašja u 34. minuti imao negativan rezultat, 1:3, da bi do kraja utakmice  postigao 3 gola za prvu ovosezonsku pobjedu, 4:3.

I u derbiju kola u Kaknju desio se preokret, Mirza Kovač je u 13. minuti  pogodio za 0:1, protiv domaćeg Rudara, da deset minuta kasnije na asistenciju Hrelje, Kenan Derviškadić izjednačio na 1:1. Šest minuta prije kraja susreta Faruk Gačan je donio slavlje domaćima za 2:1  i veliki pobjedu.

Bratstvo je minimalno slavilo na svom travnjaku protiv bivšeg premijerligaša GOŠK -a, 1:0 golom Elvedina Aletića u petoj minuti, a Gabeljani su na samom dnu prvoligaške tabele, što je veliki iznenađenje.

Čak četiri utakmice su završene miroljubivo, bez golova su u Banovićima odigrali domaća Budućnost i Zvijezda iz Gradačca, dok su 1:1, igrali, Travnik i Goražde (Kadrić - Blagojević), Čapljina i Posušje (Novaković - Novaković AG) i TOŠK i Jedinstvo (Mahmutović - Koprivica ).

Ovo kolo su završili nedjeljnim susretom u Hadžićima domaći Radnik i konjički Igman, domaći su u 16. minuti stekli prednost iz penala, 1:0, Vladavić.

U drugom dijelu susreta Igman je imao priliku isto iz penala da izjednači, ali je Rodrigo bio neprecizan, što je kaznio Memić u 73. minuti za konačnih 2:0.

Nakon ovog kola čak četiri ekipe su vodeće sa po 10 bodova, Vis Sim Bau (10:6), Rudar ima istu gol razliku, Bratstvo (8:4) i Posušje (5:2).

Rezultati,

Banovići : FK Budućnost - NK Zvijezda 0:0 .

Gračanica: NK Bratstvo - GOŠK 1:0 ( Aletić 5'  ) .

Živinice :  NK Slaven - NK Orašje 4:3 ( Šemić 25' Mašić 43' Berbić 69' Omerović 86'/ Dedić 6' Mikić 7'  Fačić 34' )  .

Travnik : NK Travnik - FK Goražde  1:1 (Kadrić 58'/  Blagojević 86' ),

Čapljina : NK Čapljina - NK Posušje 1:1 ( Novaković 90'/ Novaković 67' AG) .

Kakanj : FK Rudar - NK Vis Simm Bau 2:1 ( Dervišagić 23', Gačan 84' /  Kovač 13'  ) .

Hadžići : FK Radnik - FK Igman  2:0 ( Vladavić 16' 11m. Memić 73' ).

Tešanj :  NK TOŠK - NK Jedinstvo 1:1 ( Mahmutović 5' / Koprivica 58' )  .

Lista strijelaca,

5 golova, Mirnes Salihović (FK Budućnost),

3 - gola, Kenan Dervišagić, Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (FK Radnik), Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Dino Dizdarević (NK TOŠK), Nermin Hodžić (NK Vis Simm Bau), Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Maid Jaganjac (NK Bratstvo)....

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde
Jedinstvo 2 : 1 Orašje