Sloboda podijelila bodove sa Jedinstvom

Sloboda je u petom kolu regionalnog Istoka upisala prve bodove u gostima, odigravši neriješeno, 1:1, sa  Jedinstvom u Roćeviću.

Izborili se za bod u gostima: FK Sloboda, Donji Zagoni

Iako je bilo očekivano da će domaća ekipa na teren izaći borbeno, u prvih desetak minuta  gosti su pokazali veću borbenost. Ipak, Jedinstvo prvo dolazi do vođstva kada iz jedne brze kontre M.Pisić postiže pogodak u 17. minutu. Poslije prednosti domaćina, vodi se tvrda bitka na sredini terena, a onda u 31. minutu, Sloboda poravnava. Marić sjajno prograva Rakitu, on petom šalje do Vićanovića koji šutita prema golu, ali lopta se odbija od jednog od odbrambenih igrača, stiže  pomovo do Rakite koji je sigurno šalje u mrežu čuvara Lakića. Posljednjih desetak minuta, Sloboda potpuno preuzima inicijativu, stvara šanse, ali ne uspijeva postići pogodak  i bez promjene rezultata  se odlazi na odmor.

U drugom dijelu susreta bilo je očito da ekipa iz Donjih Zagona ima problem sa realizacijom, jer  su propustili nekoliko dobrih šansi. Vrijedna pomena je ona sredinom poluvremena kada desni bek gostiju, poslije odličnog  prodora, pogađa stativu. Sreća u nesreći je što se promašaji nisu osvetili gostima, a malo je falilo oko 75. minuta kada Pisić, strijelac prvog pogotka, izlazi jedan na jedan sa Kapetinom, ali on uspijeva zaustaviti njegov šut. Deset minuta prije kraja, Stevanović, koji je u pet minuta dobio dva žuta kartona, morao je napustiti teren, pa Sloboda ostaje sa deset igrača, ali Jedinstvo ne koristi prednost igrača više i utakmica se završava rezultatom postavljenim u prvom poluvremenu i podjelom bodova.

U Slobodi žale za propuštenom prilikom da upišu prvu pobjedu u sezoni.

Utakmica je bila izuzetno teška, jer je ekipa iz Roćevića čvrst i kvalitetan protivnik. Ipak, sami smo krivi što nismo uspjeli upisati sva tri boda, jer nekoliko odličnih akcija nismo krunisali pogocima. Ono što je važno napomenuti je i da je sudijska trojka svoj posao obavila profesionalno i za čistu desetku. Domaćinu se zahvaljujemo na gostoprimstvu i fer i korektnoj igri, a nadamo se da ćemo već u narednom kolu uspjeti doći do toliko čekana prva tri boda“, kazao je Siniša Rakita, prvotimac ekipe iz Donjih Zagona i strijelac pogotka koji je obezbijedio podjelu bodova.

Poslije odigranih utakmica petog kola, Sloboda je sa tri boda trinaesta na tabeli, dok je Jedinstvo sa pet bodova  na desetom mjestu.

FK Jedinstvo (Roćević) – FK Sloboda (Donji Zagoni)