Klis, Buturović polje
Četvrto kolo u subotu 12. septembra u Tomislavgradu otvaraju Tomislav koji je osvojio samo bod, i ekipa Grude koja je na posljednjem mjestu, domaći su apsolutni favoriti.
Gornjovakufska Sloga, kao i Tomislav je favorit u duelu sa jablaničkom Turbinom, koja kao Tomislav na svom "kontu" ima samo bod.
U Prozoru /Rami, Rama je domaćin ekipi Stoca, ovdje se očekuje više neizvjesnosti, ipak, domaćini su bliži pobjedi. Sedmolasirana ekipe Brotnjo, bivši prvak BiH za rivala ima Troglav 1918 iz Livna koji je na trećem mjestu, Čitlučani se nadaju drugoj pobjedi.
Na preostale dvije utakmice, lider Ljubuški koji je jedini maksimalan, uz gol razliku, 13:0, će gostovati u Bijelom Polju, Bjelopoljac, pretposljednje mjesti, 1 bod, dok će drugoplasirani Klis, koji ima dva boda manje od Ljubušaka, gostovati kod Kamešnice.
Subota, 12. septembar u 16:00 sati ,
Tomislavgrad : Tomislav - Grude, glavni sudija : Anel Puce (Mostar), pomoćnici : David Čule (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk), delegat: Boro Posavac (Gornji Vakuf /Uskoplje) .
.Nedjelja, 13. septembar u 16:00 sati,
Prozor /Rama : Rama - Stolac , Drago Tabak (Tomislavgrad), Dominik Jureta i Antonio Čačija oba Livno, Igor Mehler (Mostar).
Čitluk : Brotnjo Čitluk - Troglav 1918 , David Čule, Anel Puce i Muamer Memić svi Mostar, Nedžad Pehilj (Stolac).
Podhum, Livno : Kamešnica - Klis , Oliver Kožul (Široki Brijeg), Darijo Lovrić (Široki Brijeg)) i Matej Bevanda (Čituk), Josip Čolić (Kupres) .
Gornji Vakuf /Uskoplje : Sloga - Turbina , Sehmin Hakalović (Konjic), Andrija Dolić (Prozor /Rama) i Said Hakalović (Buturović Polje - Konjic), Semir Spahalić (Mostar) .
Bijelo Polje : Bjelopoljac - Ljubuški , Aldin Žetica (Blagaj - Mostar), Antonio Marčinko (Čitluk) i Luka Papac (Tomislavgrad), Dražen Mustapić (Široki Brijeg) .
Slobodna ekipa, Neum .
Klis | 1 : 0 | Grude |
Troglav 1918 | 4 : 1 | Neum |
Stolac | 0 : 2 | Tomislav |
Turbina | 4 : 2 | Bjelopoljac |
Sloga | 2 : 1 | Kamešnica |
Rama | 2 : 2 | Brotnjo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Ljubuški | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | |
2 | Klis | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | |
3 | Tomislav | 24 | 14 | 2 | 8 | 44 | |
4 | Sloga | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | |
5 | Grude | 24 | 14 | 1 | 9 | 43 | |
6 | Neum | 24 | 12 | 5 | 7 | 41 | |
7 | Troglav 1918 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37 | |
8 | Turbina | 24 | 8 | 6 | 10 | 30 | |
9 | Rama | 24 | 9 | 3 | 12 | 30 | |
10 | Brotnjo | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | |
11 | Stolac | 24 | 6 | 1 | 17 | 19 | |
12 | Bjelopoljac | 24 | 5 | 3 | 16 | 18 | |
13 | Kamešnica | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 |