Bjeloš presudio Ljubiću: Slavija se napromašivala, ali stigla do prve domaće pobjede

Fudbaleri Slavije su u 6. kolu Prve lige Republike Srpske savladali Ljubić na svom terenu sa minimalnih 1:0, ali su ponovo iskazali ogromnu dekoncentraciju u samoj završnici akcija, te su promašili veliki broj izglednih šansi.

Slavija je apsolutno kontrolisala prvo poluvrijeme ove utakmice. Gosti gotovo da ništa nisu uradili. Pokušali su da se brane, međutim duvalo je previše u njihovim linijama tima za takvu vrstu igre, na šta je tokom poluvremena često upozoravao i trener Zeljković. Sa druge strane ni, u napadu nisu uspjeli gotovo ništa. Bilježimo tek šut Vladanka Komlenovića koji je sredinom prvog dijela otišao preko gola.

Slavija prijeti već u 2. minutu utakmice. Denis Bogučanin je ostavio povratnu loptu, a Denis Čomor raspalio iz sve snage, međutim Vanja Knežević sjajnom paradom spriječava gol već u ranoj fazi utakmice.

Deset minuta kasnije nova odlična šansa. Stefan Arbinja je uposlio Dejana Bjeloša, a ovaj je šutirao preko gola iz voleja. Razmišljao je fudbalski, ali da je malo sačekao mogao je uposliti i Denisa Bogučanina koji je natrčavao na povratnu loptu.

U 34. minutu Slavija dolazi do vodećeg gola. Mladen Perović se borio za poziciju na lijevoj strani, gosti su mu je na kratko uspjeli izbiti, ali je na nju natrčao Vučina Šćepanović, pokupio je i povukao u kazneni prostor, dok su defanzici Ljubića samo nijemo gledali, oštro je ubacio za Dejana Bjeloša koji pogađa za slavlje domaćih.

Mogla je Slavija na odmor i da ode sa dva gola razlike. Kolosalnu šansu je imao Mladen Perović, ali je neometan šutirao visoko preko gola.

Trener gostiju, Nikola Zeljković, nezadovoljan igrom u prvom dijelu odmah je na startu drugog poluvremena izvršio dvije izmjene. Ušli su Mihajlo Amidžić i Srđan Mrzić. Upravo je Mrzić bio u velikoj šansi na samom startu drugog poluvremena. Momodu Žalo je dobro istrčao, sjajno vidio na drugoj strani Mrzića i Bosnića, ali su se njih dvojica spetljala u gotovo pa idealnoj šansi i upali u ofsajd zamku bespotrebno, te je propala prilika da Ljubić stigne do izjednačenja.

Odmah su se u šansi našli i domaći. Dejan Bjeloš je pobjegao odbrani Ljubića, lobovao istrčalog golmana Vanju Kneževića, ali je lopta zamalo otišla preko gola. U 55. minutu nova velika šansa za Slaviju. Visoko postavljenoj odbrani Ljubića sada je pobjegao Stefan Arbinja, izašao na golmana Kneževića sa čuvarom na leđima, ali taman kada je želio da šutne lopta je ostala iza njega, te je to uradio taman toliko loše da golman Knežević može izbaciti loptu u korner.

Napromašivala se Slavija ponovo u ovoj utakmici. Nedostatak realizacije prati Sokolove od početka sezone, a seriju promašenih zicera nastavio je Denis Bogučanin u 58. minutu. Spojio ga je 1 na 1 sa golmanom Vučina Šćepanović, ovaj je mogao da pita Kneževića gdje će da šutira, ali se golman Ljubića raširio koliko je mogao i odbranio taj šut.

U 61. minutu zanijemili su svi na stadionu. Na sredini terena je lopte izrokeštirala od nekoliko igrača i pogodila pravo u lice Vučinu Šćepanovića koji je ostao nepomično ležati na terenu i na trenutak bez svijesti. Na sreću, poslije ukazivanja pomoći uspio je brzo da dođe sebi i da onda i nastavi utakmicu.

Jako dobru šansu Slavija ima ponovo u 63. minutu. Amer Drljević je sa visine kaznenog prostora probao, a defanzivci Ljubića požrtvovano uklizali i lopta se odbija u korner. Time je nastavljena igra kao preslikana iz prvog poluvremena, gdje Slavija drži loptu, napada, ali i promašuje svoje šanse, dok gosti iz Prnjavora imaju ogromne poteškoće i da prenesu loptu preko pola terena.

Nakon te šanse Slavija je uspjela da umrtvi igru u potpunosti. Gotovo ništa se nije događalo do kraja utakmice, pa je Slavija upisala prvu domaću pobjedu sezone, a drugu ukupno, dok je ovo treći poraz Ljubića.

SLAVIJA – LJUBIĆ  1:0 (1:0)